Korty tenisowe czeka rewitalizacja

2018.05.08. Korty tenisowe czeka rewitalizacja 1

logotypy2018

Tenis ziemny należy do jednego z najchętniej uprawianych sportów w naszej gminie. W Chełmku znajdują się nie tylko korty odkryte, ale także ze specjalnym zadaszeniem, umożliwiającym grę w każdych warunkach. Wkrótce dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej najsłynniejsze korty tenisowe przy ulicy Brzozowej staną się nowoczesnym obiektem, który spokojnie mógłby funkcjonować nawet w dużych miastach. Za kwotę ponad 2,8 miliona złotych obiekt zostanie gruntownie zmodernizowany. Na ten cel gmina Chełmek pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 076 652,54 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Każdego dnia obserwuję jak wiele osób korzysta z tego obiektu od lat. To właśnie na nim rozgrywane są liczne zawody, podczas których frekwencja jest naprawdę duża. Z tego też powodu oczywiste jest dla mnie, że ta inwestycja jest niezwykle potrzebna i korzystna dla naszej gminy. Obecne korty istnieją już wiele lat i są uważane za jedne z najlepszych w okolicy. Postanowiliśmy więc dokonać ich przebudowy, aby stały się jeszcze lepsze. W ramach prac przebudowane będzie między innymi zaplecze szatniowo-socjalne, powstanie nowa ścianka tenisowa wraz z polem do gry, ogrodzenie z funkcją ekranu akustycznego. Ważnym elementem będzie budowa tak bardzo potrzebnych trybun, na którym miejsce znajdą kibice, dopingujący swoich faworytów. Dodatkowo zostanie zagospodarowany teren wokół kortów, z tego też powodu jego oblicze zmieni się bardzo pozytywnie. Myślę, że wyremontowany obiekt będzie przyciągał jeszcze większą ilość amatorów tenisa oraz pozwoli rozbudzić pasję w młodych ludziach. Kto wie, czy to nie właśnie tutaj znajdzie się następca takich gwiazd jak Jerzy Janowicz czy Agnieszka Radwańska. Obiekt na pewno będzie spełniał wszystkie ku temu wymagania – tłumaczy Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

Warto dodać, że w okolicy znajduje się chociażby Centrum Sportowe, które posiada między innymi korty zadaszone, na których można uprawiać ten sport w każdych warunkach. Modernizacja kortów przy ulicy Brzozowej znalazła się w Gminnym Programie Rewitalizacji i otrzymała dofinansowanie właśnie w ramach tego działania.

2018.05.08. Korty tenisowe czeka rewitalizacja 2

2018.05.08. Korty tenisowe czeka rewitalizacja 3

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks