Dzieci i młodzież będą mieli swój skwer ze skate parkiem

2018.05.08. Dzieci i młodzież będą mieli swój skwer ze skate parkiem 1

logotypy2018
Młodzi ludzie to przyszłość każdej miejscowości. To właśnie w trosce o zapewnienie im aktywnego wypoczynku i miejsca, w którym będą mogli spędzać wolny czas, już wkrótce w Chełmku powstanie skwer dzieci i młodzieży, który zadedykowany będzie przede wszystkim tej grupie osób. W rejonie ulic Kolejowej i Brzozowej powstanie bowiem plac zabaw i rekreacji wraz z długo wyczekiwanym skate parkiem oraz parkiem linowym z wyposażeniem, oświetleniem wewnętrznym i ogrodzeniem. Szacowany koszt realizacji projektu wynosi 1 768 291,55 zł. Gmina Chełmek otrzymała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1 078 226,54 zł.

- Podczas przygotowywania projektu skate parku spotykałem się z osobami, które od wielu lat jeżdżą wyczynowo na deskorolce i doskonale znają potrzeby tej grupy młodych ludzi. To właśnie oni przekazali nam swoje uwagi jak powinno wyglądać takie miejsce, do którego przyjeżdżać będą nie tylko mieszkańcy Gorzowa, Bobrka i Chełmka, ale także sąsiednich miejscowości. Z tego też powodu jestem zadowolony z projektu, który udało nam się stworzyć, ponieważ odpowiada on temu, co faktycznie jest potrzebne osobom uprawiającym jazdę na rolkach czy deskorolce. Oczywiście ten sport z różnych względów nie jest dla wszystkich. Z myślą przede wszystkim o dzieciach poszerzymy ofertę istniejącego placu zabaw o nowe urządzenia oraz stworzymy całkowicie nowy park linowy, który młodzi ludzie po prostu uwielbiają. Będzie to miejsce, do którego będą mogły przyjść całe rodziny i na tym nam najbardziej zależało przygotowując to zadania. Cieszę się, że nasze starania zakończyły się otrzymaniem tak znacznego dofinansowania, które zdecydowanie umożliwi jego realizację - mówi Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

Plac zabaw poszerzy ofertę wypoczynkową i integracyjna dla dzieci i ich rodziców Skate Park natomiast zadedykowany będzie szczególnie młodzieży.W tym miejscu będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje i zamiłowania, ale również integrować się we wspólnie spędzanym czasie. Park linowy przewidziano jako przestrzeń aktywności fizycznej i atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu dla osób z różnych grup wiekowych. Nowo-powstałe obiekty będą posiadały elementy, służące nie tylko osobom korzystającym z nich w danej chwili (czyli między innymi rampy, podjazdy, pochylnie, konstrukcje zabawowe), ale także dla osób obserwujących lub towarzyszących (między innymi ławki, stojaki rowerowe).

Budowa skweru dzieci i młodzieży jest jednym z elementów Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego stworzenie zostało poprzedzone licznymi spotkaniami i konsultacjami z mieszkańcami.

2018.05.08. Dzieci i młodzież będą mieli swój skwer ze skate parkiem 2

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 13 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja