baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner wykup lokali mieszkalnych

baner cmentarz

baner dlugi pop

baner dlugi pop

Zakończenie konkursu plastycznego „Namaluj Łosia Marcela”

Zakończenie konkursu plastycznego „Namaluj Łosia Marcela”.

W dniu wczorajszym na Palcu Wolności w Chełmku miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu pod nazwą: „Namaluj Łosia Marcela”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, co potwierdza aż 90 zgłoszonych prac!. Zostały one wykonane różnymi technikami, a łoś Marcel pojawił się na kortach, stawach, placach zabaw i w wielu innych miejscach Naszej Gminy.

Czytaj dalej

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – Pamiętajmy! Złożenie deklaracji jest obowiązkowe.

 ceeb

CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce. CEEB ma wspierać działania w wymianie kopciuchów, a tym samym walkę ze smogiem. W ramach Ewidencji każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania.

Celem CEEB jest gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie szczegółowych danych o budynkach w całej Polsce, co umożliwi dokonanie szczegółowej diagnozy stanu sektora mieszkalnictwa i określenie adekwatnych działań naprawczych w tym sektorze, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy jakości powietrza.

 CEEB

wzór deklaracji

Posprzątaj z nami Małopolskę – zakończenie akcji

Nagłówek akcji Posprzątaj z nami Małopolskę.

W poniedziałek 9 maja br. – zrealizowane zostało ostatnie sprzątanie w ramach akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę". Sprzątaliśmy las za szkołą na osiedlu Nowe Miasto. Do akcji oprócz mieszkańców przyłączyli się również uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

Czytaj dalej

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego substancji w powietrzu

Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Oświęcimiu informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego (1 ng/m3) dla benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 w powietrzu na terenie m.in. powiatu oświęcimskiego.

Ryzyko przekroczenia docelowego poziomu dla benzo(a)pirenu w pyle PM10 może trwać od 29 kwietnia do 31 grudnia 2022 r.. Przyczyną jest emisja z sektora bytowo-komunalnego szczególnie w okresie grzewczym i wzmożony ruch samochodów.

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem i zalecanymi środkami ostrożności.

komunikat

Informacja dotycząca autobusów linii 32

Logotyp Miejskiego Zakładu Komunikacji w Oświęcimiu.

Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 23.05.2022 r. zostanie przywrócony przejazd pod wiaduktem w ciągu ul. Oświęcimskiej w Gorzowie. Autobusy linii 32 powrócą na trasę sprzed objazdu.

W związku z powyższym zmienią się godziny odjazdów realizowanych kursów. Zaktualizowane rozkłady jazdy ze zmienionymi godzinami oraz trasą i kierunkiem przejazdu zostaną umieszczone na przystankach w dniu 22.05.2022 r.

Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Chełmek - Twój krok w dobrą stronę!

Baner cyklu promocyjnego: "Poznajemy Małopolskę Zachodnią".

Dzisiaj w ramach akcji promocyjnej "Poznajemy Małopolskę Zachodnią" prezentujemy Naszą Gminę.

Zapraszamy do odwiedzenia gminy Chełmek. Jest to miejsce w którym poznamy historię fabryki obuwia założonej w latach 30-stych XX wieku przez Tomasza Batę. Zobaczymy niepowtarzalny układ urbanistyczny osiedla z domami wybudowanymi dla pracowników tej fabryki. Jesteśmy także przyjaznym miejscem do uprawiania wielu sportów, a także celem turystyki wekeendowej. Naszą rozpoznawalną „marką” jest tenis ziemny.

Czytaj dalej

Ogłoszenia Burmistrza w sprawie nieruchomości

Burmistrz Chełmka informuje  o wykazach nieruchomości przeznaczonych

w najem i dzierżawę:

Wykaz nieruchomości przeznaczonej w najem - działka nr 11/4 (B) o pow. 206,00 m2 obręb Bobrek, położona w Bobrku przy ul. Starowiejskiej.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej w dzierżawę - fragment działki nr 1388/9 o pow. 40,00 arów obręb Gorzów, położony w Gorzowie rejon ul. Rzecznej

Wykaz nieruchomości przeznaczonej w dzierżawę - fragment działka nr 842/275 (Bi) o pow. 12,00 m2obręb Chełmek, położony w Chełmku przy ul. Krakowskiej 20/7

Wykaz nieruchomości przeznaczonej w dzierżawę - działka nr 25/5 o pow. 127,00 m2 obręb Bobrek, położona w Bobrku przy ul. Starowiejskiej

do sprzedaży:

https://bip.malopolska.pl/uchelmek,a,2105800,wykaz-nieruchomosci-przeznaczonej-do-sprzedazy-bez-obowiazku-przeprowadzania-przetargu-dzialka-nr-25.html

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Zdjęcie przedstawiające bukiet róż w wazonie z napisem: Życzenia Burmistrza Chełmka z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

W dniu Waszego święta składam najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych za ich codzienną ciężką i odpowiedzialną pracę oraz pomoc, którą niesiecie swoim pacjentom. Wszyscy pamiętamy o Waszym ogromnym wysiłku w walce z pandemią koronawirusa COVID-19.

Składam Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości, uznania i wdzięczności pacjentów, radości płynącej z pomagania drugiemu człowiekowi, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek podczas Kongresu w Meksyku, w 1973 roku. W naszym kraju święto to jest obchodzone jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Wsparcie psychologiczne i gimnastyka korekcyjna w szkołach – zajęcia dodatkowe dla uczniów

Od 1 marca 2022 r. w szkołach podstawowych w Gminie Chełmek realizowane są dodatkowe, bezpłatne zajęcia specjalistyczne w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie uczniów obejmuje realizację zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym. Zajęcia są prowadzone przez psychologów, pedagogów, logopedów i nauczycieli specjalistów.

W gminnych szkołach zrealizowanych zostanie łącznie 470 godzin zajęć specjalistycznych, w tym:
• w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku – 144 godziny, przeznaczone na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne, zajęcia logopedyczne oraz zajęcia z psychologiem,
• w Samorządowym Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Chełmku – 190 godzin, odbędą się: zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, logopedyczne oraz zajęcia z psychologiem
• w Samorządowym Zespole Szkół im . M. Konopnickiej w Gorzowie – 68 godzin: zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, logopedyczne i zajęcia z psychologiem,
• w Samorządowym Zespole Szkół im. Kard. A. S. Sapiehy w Bobrku – 68 godzin : zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, zajęcia z integracji sensorycznej oraz zajęcia z psychologiem.

Zajęcia będą realizowane do 20 grudnia 2022 r.

Poza pomocą psychologiczną, w szkołach zorganizowane zostały dodatkowe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, dla uczniów z wadami postawy. Zajęcia będą realizowane w okresie od marca do czerwca br. na salach gimnastycznych szkół podstawowych.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć


Powierzchnia gminy: 2 732 ha
2 732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (31 grudzień 2021 r.): 12 234
12 234

zlota sakiewka


Inwestycje łącznie (plan na 2022 rok): 17.475.505,00 PLN
17.475.505,00 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 21 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin