Sport i rekreacja

Organizacją życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie naszej gminy zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Na początku 2006 roku zakończono ostatni z etapów modernizacji Domu Kultury przy Placu Kilińskiego w Chełmku. Oddano wówczas do użytku wielofunkcyjną salę widowiskowo-kinową.

W ramach Ośrodka działają również trzy domy ludowe, biblioteki, korty tenisowe, stadion sportowy, Park Miejski z muszlą koncertową. MOKSiR organizuje zajęcia dla mieszkańców gminy poprzez rozwijanie czytelnictwa, prowadzenie ognisk artystycznych i kursów, prezentację filmów, spektakli teatralnych i estradowych oraz wystaw. Współpracuje w tym zakresie z lokalnymi szkołami, parafiami, ochotniczymi strażami pożarnymi, klubami sportowymi oraz innymi instytucjami i stowarzyszeniami.

Ośrodek zajmuje się organizacją festynów i imprez z okazji świąt państwowych i innych ważnych uroczystości. MOKSiR przygotowuje tradycyjne coroczne święto gminy – „Dni Chełmka”. W Centrum Kultury stale działa Galeria EPICENTRUM. Ośrodek wspólnie z Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury z Chełmka organizuje liczne wystawy i przeglądy plastyczne. Został m.in. reaktywowany Ogólnopolski Plener Rzeźby Monumentalnej w Drewnie. Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, poza cyklicznymi corocznymi imprezami, organizuje ponadto szereg innych, w tym wyjazdy autokarowe do teatrów krakowskich i śląskich oraz w okresie zimowym - wyjazdy na narty dla miłośników tej dyscypliny sportu. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Szkółce Tenisa Ziemnego. W gminie działają trzy zespoły śpiewacze: „Chełmkowianki” z Chełmka, „Malwy” z Gorzowa oraz „Bobrowianki” z Bobrka, które mogą pochwalić się zdobytymi wieloma nagrodami na festiwalach i przeglądach sztuki ludowej.

Infrastrukturę, która umożliwia uprawianie sportu i rekreacji w gminie, stanowią: stadion sportowy w Chełmku, boiska sportowe, wielofunkcyjna hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 8 w Chełmku, sale gimnastyczne przy wszystkich samorządowych zespołach szkolnych w gminie, korty tenisowe w Chełmku, płyta wielofunkcyjna w Parku Miejskim, teren rekreacyjno -wypoczynkowy „Stawy” w Chełmku oraz liczne place zabaw.

Przez teren gminy przebiega trasa rowerowa, stanowiąca jeden z etapów szlaku wiodącego przez Kotlinę Oświęcimską, który z kolei łączy się z Europejską Trasą Rowerową R4 z Wiednia do Odessy oraz Greenway. Przez sołectwo Bobrek biegnie natomiast Szlak Architektury Drewnianej Województwa Małopolskiego.

Szersze aktualne informacje na temat sportu i rekreacji znajdują się na stronie internetowej: www.moksir.chelmek.pl

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław