Wizyta pod znakiem wzajemnego zrozumienia

Tuż po zakończeniu minionego roku szkolnego grupa 21 uczniów gimnazjów z Gorzowa i Bobrka wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu ze swoimi rówieśnikami z Scheider-Schwalenberg w Niemczech. Wyjazd przebiegał pod nazwą „70 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej Europa się jednoczy”. W tym czasie młodzi ludzie odwiedzili między innymi ważne miejsca z czasów największego konfliktu zbrojnego w historii świata oraz, co najważniejsze, mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, które pozwoliły im poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów.







