Emilia Krakowska zagościła w bibliotece

W czwartkowe przedpołudnie 8 października w Bibliotece Publicznej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zorganizowano pierwsze zajęcia w ramach projektu „Akcja: e-motywacja!”. Gościem specjalnym spotkania online była znana aktorka teatralna i filmowa Emilia Krakowska, której towarzyszył Tomasz Kozłowski - psycholog, szkoleniowiec, skoczek spadochronowy i ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w jednym. Aktorka poruszyła temat umiejętności współżycia społecznego, fundamentalnych zasad życiowych oraz ponadczasowej mądrości.

W najbliższą sobotę 10 października Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach oraz Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu zapraszają wszystkie mieszkanki powiatu oświęcimskiego na akcję profilaktyczną raka piersi. Uczestniczki akcji w godzinach od 8 do 13 będą mogły bezpłatnie skonsultować się z chirurgami, onkologami oraz z lekarzem genetykiem. W późniejszym terminie będzie również możliwość wykonania badania mammograficznego, na które obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym przedsięwzięciu.
Już w czwartek 8 października o godzinie 11 w Bibliotece Publicznej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ulicy Topolowej 8 w Chełmku rusza projekt "Akcja: e-motywacja!" Fundacji Orange. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym, jak również społecznym. Uczestnicy akcji są zaproszeni do udziału w przygodzie z odkrywaniem siebie. W trakcie pierwszego wirtualnego spotkania gościem specjalnym będzie Emilia Krakowska, z którą seniorzy porozmawiają o mocy współpracy.
Przez ponad pół roku w kilku miejscach Chełmka zbierane były plastikowe nakrętki, które następnie trafiały do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. We wtorkowy poranek 6 października pracownicy ośrodka dokładnie je zważyli. Okazało się, że udało się zebrać ponad 500 kilogramów nakrętek! Pieniądze z ich sprzedaży przekazane będą na leczenie chorego na stwardnienie rozsiane Marka Bieńka.
Końcem września Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji doceniło wieloletnią pracę Burmistrza na rzecz mieszkańców gminy oraz zaangażowanie w budowę lokalnego samorządu. Wręczenie odznaczeń przez Ministra Andrzeja Halickiego było najważniejszym punktem konferencji „Sprawne państwo. Samorząd Terytorialny 2020”, zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na kolejny wyjazd „Teatralnego Autobusu”. Tym razem celem będzie spektakl „Sztuka” w teatrze Korez w Katowicach. Wyjazd zaplanowano na niedzielę 25 października o godzinie 17.30 z parkingu przy ośrodku. Zapisy trwają do 20 października. Koszt: 65 złotych (bilet, przejazd, ubezpieczenie).