Rusza budowa ronda przy ul. Konarskiego w Oświęcimiu

Od 15 września rozpoczynają się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Nideckiego - Konarskiego - Orląt Lwowskich w Oświęcimiu. Roboty budowlane prowadzone będą przy częściowym ruchu. Wjazd na rondo będzie od strony miasta w kierunku Niwy. Nie będzie wjazdu od ronda na Niwie na ul. Konarskiego. Objazd prowadzić będzie ulicami: Powstańców Śląskich, Kolbego i Legionów. Ulica Orląt Lwowskich z uwagi na mały ruch zostanie zamknięta na czas inwestycji. Planowane zakończenie robót to połowa grudnia.
/źródło: Urząd Miejski w Oświęcimiu/


Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów, mieszkających w gminie Chełmek, od października ruszyły zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W myśl zasady, że człowiek uczy się całe życie, biorą w nich udział emeryci i renciści po 50. roku życia. W ofercie przygotowaliśmy między innymi cotygodniowe wykłady, a także zajęcia ruchowe i artystyczne. Oprócz tego każdy słuchacz uczestniczy w spotkaniach, wyjazdach krajoznawczych oraz otrzymał specjalną legitymację. Na absolwentów czekają symboliczne dyplomy ukończenia zajęć w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Cały czas można zapisywać się na zajęcia. Formularze rejestracyjne dostępne są w Domu Rencisty przy ulicy Topolowej w Chełmku oraz w Urzędzie Miejskim w Chełmku przy ulicy Krakowskiej 11 w pokoju 109 oraz 


