Litry dobroci
We wtorek 13 października Klub Honorowych Dawców Krwi „Ósemka” w Chełmku zorganizował akcję krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku. Przez blisko pięć godzin do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się 18 osób. Od 12 osób pobrano krew, która w przyszłości może uratować życie drugiemu człowiekowi. W tym samym dniu potencjalnymi dawcami szpiku stały się trzy osoby. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz już teraz zapraszają na uroczyste spotkanie członków klubu i sympatyków, które zaplanowano na listopad. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/


Od czwartku 15 października zmienia się trasa przejazdu przez Gorzów autobusów komunikacji miejskiej oraz busów. Tymczasowo wyłączone z użytku zostają przystanki na ulicy Gorzowskiej i Szkolnej. Zastępcze miejsca zatrzymywania się autobusów i busów będą umiejscowione przy skrzyżowaniu ulicy Oświęcimskiej i Nowowiejskiej oraz przy skrzyżowaniu ulicy Oświęcimskiej i Polnej. Zmiana potrwa do czasu zakończenia remontu dróg na ulicy Szkolnej i Gorzowskiej.


