Dbali o środowisko, za co otrzymali nagrody
„What a wonderful world” - pod taką nazwą przebiegał tegoroczny, jubileuszowy X Gminny Konkurs Ekologiczny. W środowe popołudnie sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełniła się uczniami, którzy poprzez swoje działania promowali dbanie o środowisko. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice. W ten wyjątkowy dzień Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus nagrodził laureatów konkursu, którzy okazali się najlepsi w kategoriach: pejzaż „cztery pory roku” - kolaż artystyczny z tkanin, pejzaż „cztery pory roku” - technika malarstwo, tekst ekologiczny oraz instalacja artystyczna - „drzewo przestrzenne”. Łącznie wyróżnienia otrzymało 60 uczniów. Na zakończenie gali uczestnicy zobaczyli pokaz, przygotowany przez uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie. /Fot. K.Szyjka/




