Promowali akcję charytatywną, za co odebrali nagrody
W minione środowe popołudnie odbyło się uroczyste spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku, w trakcie którego nagrodzeni zostali uczniowie, których prace promowały zakończoną już akcję charytatywną dla wychowanków Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. W tym dniu przewodnicząca MRM Agnieszka Cebula wspólnie z Burmistrzem Chełmka Andrzejem Saternusem wręczyli dyplomy oraz nagrody rzeczowe Julii Niemczyk, Małgorzacie Niciewicz oraz Martynie Jaśkowiec, które zajęły pierwsze miejsce w konkursie na plakat, promujący wspomnianą akcję. W tym dniu w spotkaniu uczestniczyli także Radni MRM, Marek Idzik - Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr w 2 Chełmku, Radna Rady Miejskiej Bożena Gleba, rodzice oraz przyjaciele nagrodzonych uczennic. Artykuły zgromadzone w ramach zbiórki charytatywnej zostaną wkrótce przekazane wychowankom Domu Dziecka. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w akcję.




Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie, Urząd Miejski w Chełmku, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz Gminny Komitet Konkursowy organizują pod patronatem Burmistrza Chełmka - Andrzeja Saternusa X Gminny Konkurs Ekologiczny. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału uczniów klas I-VI szkół podstawowych i klas I-III gimnazjum. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny jest
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" ogłasza nabór wniosków z zakresu ROZWIJANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ dla przedsięwzięcia: Rozwój przedsiębiorstw w ramach wskaźnika produktu: liczba operacji polegających na rozwoju istniejącego przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę należącą do grup defaworyzowanych. Nabór wniosków prowadzony jest w ramach poddziałania19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 z zakresu rozwijania działalności gospodarczej. Treść ogłoszenia znajduje się