W świecie dziecka, czyli najmłodsi wspólnie bawili się z Młodzieżową Radą Miejską - fotogaleria

Powoli tradycją staje się, że 1 czerwca każdego roku Plac Reprezentacyjny przy Urzędzie Miejskim w Chełmku wypełnia się uśmiechniętymi młodymi osobami. W tym roku było podobnie za sprawą kolejnej edycji „Dnia Dziecka” z Młodzieżową Radą Miejską w Chełmku. Nie zabrakło gier, konkurencji sportowych, plastycznych i zręcznościowych, były smaczne przekąski oraz wspólna zabawa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wielka dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. W sumie w ciągu pięciogodzinnej imprezy przez plac przewinęło się kilkaset dzieci! Słodką niespodziankę przygotował także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który przekazał dzieciom kosz słodyczy oraz korzystając z okazji życzył pięknego przeżycia czasu młodości. Organizatorami byli: Burmistrz Chełmka, Młodzieżowa Rada Miejska oraz OSP Chełmek.


Informujemy, że w dniach od 6 do 8 czerwca (zapasowy termin 9 czerwca) zostanie przeprowadzone ćwiczenie pk. RENEGADE – SAREX - 17/I, w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o uderzeniach z powietrza. Tematem ćwiczenia będzie naruszenie przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z powyższym na terenie powiatu, w tym również gminy Chełmek, zostanie w tych dniach uruchomiony system alarmowania. Oparte na realnym działaniu ćwiczenie RENEGADE – SAREX - 17/I, ma na celu sprawdzenie elementów systemu ostrzegania.

