Radni jednogłośnie za absolutorium dla Burmistrza Andrzeja Saterusa
25 maja w trakcie sesji Rady Miejskiej w Chełmku jednym z najważniejszych tematów było przyjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2016 rok oraz udzielenie absolutorium Burmistrzowi Chełmka Andrzejowi Saternusowi. Ponownie jak w latach ubiegłych członkowie Rady jednogłośnie przyjęli tę uchwałę, popierając tym samym dotychczasowe działania Burmistrza. Sprawozdanie finansowe poparte zostało opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Chełmku. Korzystając z okazji Burmistrz podziękował radnym, pracownikom jednostek gminnych i Urzędu Miejskiego, którzy angażowali się w wypełnianie zadań, przygotowanych w budżecie na miniony rok. Przyjęcie uchwały połączone było z życzeniami dla Burmistrza Andrzeja Saternusa. Zebrani życzyli między innymi dalszej tak dobrej realizacji zaplanowanych działań w tym roku i następnych latach.





