„Małopolska – innowacje na wsi” - zapraszamy do udziału w warsztatach

2017.10.20.konf
Szanowni Państwo,
Gmina Chełmek wraz z głównym organizatorem FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji, zapraszają do udziału w lokalnych warsztatach realizowanych dla społeczności powiatu oświęcimskiego pod hasłem „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?". Zajęcia odbędą się w czwartek 26 października w godzinach od 10 do 14 w budynku MOKSiR w Chełmku przy Placu Kilińskiego 3. Warsztat poświęcony będzie poszukiwaniu propozycji rozwiązań dla zwiększenia innowacyjności i liczby innowacji na terenach wiejskich małopolski.

- Dlaczego ten temat – warsztat:
Innowacje dotyczą nie tylko miast / metropolii! Tereny wiejskie posiadają zasoby dla rozwoju innowacji - mieszkańcy, dziedzictwo. Czy na pewno?
- Innowacja to zmiana po to by żyło się lepiej – nie tylko w odniesieniu do technologii! Innowacje tworzą ludzie i wynikają one z ich życia - potrzeby zmian, traktowanych jako „ulepszenia". Innowacje mają ostatecznie modernizować wszelkie aspekty życia, w tym pracy. Jak rozumieć innowacyjność w kontekście terenów wiejskich?
- Wieś ma odmienne bariery w rozwoju (dla innowacji), potrzebne jest odmienne podejście! Tereny wiejskie, dla uruchomienia ich potencjału rozwojowego, potrzebują odmiennego podejścia dla rozwoju innowacji, gdyż mają inne bariery dla ich rozwoju niż w miastach. Jakie bariery/ problemy wymagają przełamania?
- Małopolska wieś jest zróżnicowana – potrzebuje różnych rozwiązań! Na terenach wiejskich jest wciąż ogromny i zróżnicowany potencjał rozwojowy (są obszary małopolski gdzie dominuje wciąż rolnictwo, jednak większość z niech rozwija się w innych kierunkach (np. turystyka, przemysł). Jak rozwijać innowacje na małopolskiej wsi – jak rozwijać małopolską wieś?

Do kogo adresowany jest warsztat: Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialność za rozwój innowacji na terenach wiejskich, spoczywa nie tylko po stronie władz regionalnych ale samorządu lokalnego – dlatego potrzebujemy włączenia się w dyskusję kluczowych aktorów stron – mieszkańców obszarów wiejskich (przedsiębiorcy, samorząd lokalny, lokalne organizacje).

Zgłoszenia i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 633 51 54, http://www.beta.mistia.org.pl/projekty/ratio/
Lidia Klimas – koordynator projektu, Maria Piękoś-Konopnicka - specjalista ds. animacji spotkań i komunikacji.

Warsztat odbywa się w ramach realizacji międzynarodowego projektu pn. Działania regionalne na rzecz wprowadzania innowacji do programów operacyjnych (RATIO), finansowanego z Programu UE INTERREG EUROPA. Efekty warsztatu przyczynią się do określania kierunków zmian w polityce lokalnej i regionalnej, co jest istotą działań projektowych na tym etapie. Zostaną one  zaprezentowane w Małopolskim Planie Działania na rzecz rozwoju innowacji na terenach wiejskich, tworzonym przy zaangażowaniu interesariuszy. Plan ten stanie się przyczynkiem do zmian w Regionalnej Strategii Innowacji (RSI), jako  narzędzia polityki Województwa Małopolskiego, mającego na celu stymulowanie rozwoju innowacji poprzez szereg  kompleksowych działań.

W konsekwencji przyczyni się też do zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2010. stanowić będzie zestaw rekomendacji dla samorządów lokalnych zmierzających do stwarzana warunków dla uruchomienia potencjału innowacyjnego na swoim terenie.

W poszukiwaniu odpowiedzi na stawiane przez nas pytania, zapraszamy Państwa na ten warsztat!

Program warsztatów

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan