II edycja projektu Szkoła na 6+ zakończona

logo szkola na 6plus

W czerwcu br. zakończyliśmy II edycję zajęć w projekcie edukacyjnym Szkoła na 6+.
Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych uczniowie i uczennice szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach edukacyjnych i zdobywać nowe umiejętności w kluczowych dziedzinach wiedzy, a szkolne pracownie przedmiotowe stały bardziej nowoczesne i dostępniejsze dla wszystkich korzystających z niej uczniów.
Przez 2 lata realizacji projektu przeprowadzono prawie 7 tys. godzin zajęć z zakresu przedmiotów przyrodniczych, matematycznych i informatyki. Ten imponujący wynik jest zasługą doskonale przygotowanych i ambitnych nauczycieli, którzy z zapałem angażowali się w realizację projektu na rzecz swoich podopiecznych.
W każdej edycji projektu utworzono 42 grupy zajęciowe, łącznie ze wsparcia skorzystało 540 uczniów i uczennic. Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie brała udział nie tylko w zajęciach stacjonarnych na terenie szkoły, ale też w zajęciach praktycznych w terenie.

 


Nową wiedzę i umiejętności praktyczne uczestnicy projektu zdobywali również podczas wyjazdów edukacyjnych. Dzieci ze szkół podstawowych odwiedziły ZOO i Afrykarium we Wrocławiu. Starsi zgłębiali tajniki zjawisk fizycznych w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła też w zajęciach praktycznych, prezentacjach i warsztatach na najlepszych krakowskich uczelniach wyższych. Łącznie w projekcie zrealizowano: 6 wyjazdów na uczelnie wyższe, w tym UJ i AGH; 4 wyjazdy do ZOO i Arfykarium we Wrocławiu; 2 wyjazdy edukacyjne do CNK Kopernik.
W ramach projektu doposażono 4 pracownie międzyszkolne. SZS nr 1 w Chełmku wzbogaciło się o nowoczesną pracownię informatyczną (ponad 140 tys. zł). SZSP nr 2 w Chełmku może się pochwalić pracownią biologiczno-chemiczną z prawdziwego zdarzenia (prawie 91 tys. zł). W SZS w Gorzowie nowe oblicze zyskała pracownia fizyczna (prawie 55 tys. zł). SZS Bobrek korzysta z nowych pomocy dydaktycznych w pracowni matematycznej (prawie 62 tys. zł).
Powodzenie projektu zawdzięczamy nie tylko świetnie przygotowanym nauczycielom prowadzącym zajęcia, ale także koordynatorom szkolnych i pracownikom Urzędu Gminy sumiennie wykonującym dodatkowe obowiązki w zakresie rozliczania i koordynacji projektu. To od ich zaangażowania zależał sukces Szkoły na 6+. Dziękujemy!

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian