Pracowite 5 miesięcy

logo szkola na 6plus

I edycja projektu pn. Szkoła na 6+ jest już na półmetku. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych uczniowie i uczennice szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zdobywają nowe umiejętności w kluczowych dziedzinach wiedzy, a pracownie projektowe stają dostępniejsze dla wszystkich korzystających z niej uczniów. Pierwsze zajęcia edukacyjne już dawno za nami. Tylko przez pierwsze 4 miesiące trwania projektu zrealizowano 1440 godzin zajęć. Ten imponujący wynik jest zasługą doskonale przygotowanych i ambitnych nauczycieli, którzy z zapałem angażują się w realizację projektu na rzecz swoich podopiecznych.
Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich we wszystkich szkołach naszej Gminy od września 2017 r. prowadzone są dodatkowe zajęcia edukacyjne z zakresu nauk matematycznych, przyrodniczych oraz informatyki. Z uwagi na duże zainteresowanie projektem, utworzono aż 42 grupy zajęciowe. Prowadzone są ćwiczenia i warsztaty praktyczne, doświadczenia i zajęcia w terenie. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i młodzież zgłębia tajniki świata przyrody i techniki w oparciu o nowoczesne metody kształcenia, w tym technologie informacyjno-komunikacyjne i metodę eksperymentu. Uczniowie i uczennice korzystają zarówno z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jak i warsztatów dodatkowych.
Oprócz zajęć w szkołach, dzieci mają szansę zobaczenia wielu interesujących i inspirujących edukacyjnie miejsc. Uczestniczki i uczestnicy zajęć dla klas I-III z przyrody odwiedzili wrocławskie ZOO i Afrykarium, natomiast młodzież uczestnicząca w zajęciach dla klas VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych miała okazję zapoznać się z atrakcjami oferowanymi przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W planie wyjazdu znalazło się nie tylko zwiedzanie multimedialnych wystaw stałych, ale też edukacyjny seans 3D.
Warto pamiętać, że projekt Szkoła na 6+ to nie tylko zajęcia. Utworzone w projekcie pracownie międzyszkolne dzięki montażowi pętli indukcyjnych stały się bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchową i niedosłyszących.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Z niecierpliwością czekamy na prezentację kolejnych efektów realizacji projektu!
Projekt Szkoła na 6+. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Gminie Chełmek jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan