Komunikat dotyczący naprawy oświetlenia

W zwiąku z licznymi zgłoszeniami, dotyczącymi niedziałających latarnii informujemy, że otrzymywane od Państwa zawiadomienia przekazywane są na bieżąco do operatora, obsługującego naszą gminę, czyli do Energetyki Kęty oddział w Oświęcimiu. Naprawa niedziałającego oświetlenia zakończy się najpóźniej końcem miesiąca. Opóźnienia spowodowane są bardzo dużą liczbą uszkodzeń, do których doszło w czasie zeszłotygodniowej nawałnicy na terenie powiatu oświęcimskiego. Wszystkie naprawy dokonywane są na bieżąco.





Tuż po godzinie 5 przez gminę Chełmek przeszła nawałnica, która w wielu miejscach przewróciła drzewa, złamała gałęzie, zerwała linie elektryczne i telefoniczne oraz w wielu miejscach uszkodziła dachy. Od rana służby ratownicze, w tym między innymi Ochotnicze Straże Pożarne z Chełmka, Gorzowa, Bobrka i Przeciszowa, Państwowa Straż Pożarna z Oświęcimia, pogotowie energetyczne oraz służby miejskie – w sumie kilkadziesiąt osób - zajmują się usuwaniem skutków burzy. Cały czas nad wszystkimi działaniami czuwa Burmistrz Andrzej Saternus wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Chełmku.