Samorządowcy dyskutowali na temat przyspieszenia budowy S1
W Miejskiej Bibliotece Publicznej „Galeria Książki” w Oświęcimiu zorganizowano spotkanie, dotyczące budowy drogi ekspresowej S1 wraz z obwodnicami Oświęcimia oraz Bierunia, w którym uczestniczyli posłowie, starosta, samorządowcy poszczególnych gmin, przez które przebiegać będzie planowana trasa oraz dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. Budowa drogi ekspresowej Mysłowice (węzeł Kosztowy II) – Bielsko-Biała (węzeł Suchy Potok) jest kluczową inwestycją dla rozwoju gospodarczego Polski Południowej, czyli Małopolski i Śląska. Zebrani przyjęli rezolucję, w której apelują o szybkie rozpoczęcie budowy S1 zgodnie z wariantem „E”. Według obecnych planów GDDKiA prace powinny rozpocząć się w kwietniu 2020, a zakończyć w maju 2022 roku. Planowane warianty przebiegu trasy można poznać tutaj (wariant „E” zaznaczony na kolor czerwony). Treść przyjętej rezolucji znajduje się poniżej. /Fot. Katarzyna Kwiecień - UM Oświęcim/


Miniony weekend okazał się bardzo udany dla reprezentacji naszej gminy. W trakcie Powiatowych Samorządowych Zawodów Wędkarskich na jeziorze Długim w Rajsku drużyna w składzie: Urszula Dworniczek, Maciej Dworniczek i Łukasz Wieroński zajęła drugie miejsce. Była to pierwsza rywalizacja w ramach tegorocznego Grand Prix. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy. Fot. Łukasz Wieroński 
