21 Sty2022
Za nami kolejny trudny rok, który przebiegał w cieniu pandemii związanej z COVID-19. Miała ona ogromny wpływ na funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Chełmku, jednostek gminnych, zakładów pracy, szeroko rozumianych usług oraz na życie każdego z nas. Niestety podobnie jak w 2020 roku tak i w 2021 roku zwiększona była śmiertelność na terenie gminy - w 2020 r. zmarło 215 osób, a w 2021 r. 185 osób. Rodzinom i ich bliskim składam wyrazy współczucia i łączę się z nimi w bólu.
W trudnych warunkach, pomimo wielu ograniczeń wszystkie instytucje funkcjonowały w sposób ciągły zapewniając ciągłość dostaw wody, odbioru ścieków i odpadów, bieżącego utrzymania dróg, dostaw ciepła, gazu i energii elektrycznej.
Czytaj dalej