Ponad 50 lat razem

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy” - napisała w wierszu „Nic dwa razy” polska noblistka Wisława Szymborska. Słowa te z pewnością towarzyszyły parom, które w sobotnie przedpołudnie 8 października spotkały się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, aby wspólnie świętować złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody. Było to święto nie tylko małżonków, ale także rodzin: dzieci, wnuków, prawnuków. Każda z tych par mogłaby udzielić wielu porad młodym osobom, które dopiero co wchodzą na trudną, ale jakże piękną drogę wspólnego życia. Dlatego też Andrzej Saternus, Burmistrz Chełmka, wręczając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dziękował parom za wzór dla młodego pokolenia oraz życzył zdrowia i samych radosnych chwil. Fot. Mirosław Saternus






Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o ochronnym szczepieniu lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie podawana za pomocą przynęt, zrzucanych z samolotu i wykładanych ręcznie w Małopolsce od 26 września do 5 października. Tym samym konieczne jest przestrzeganie przez mieszkańców województwa kilku zaleceń, między innymi ograniczenia w tym czasie do spacerów po lesie oraz nie wypuszczać bez opieki psów i kotów. Komunikat dostępny jest