W odblaskach bezpieczniej!
We wtorkowe przedpołudnie sala gimnastyczna Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku rozbłysła ogromną ilością odblasków. Wszystko w ramach podsumowania akcji „Odblaskowa szkoła”, realizowanego w placówce w roku szkolnym 2016/2017. W ten dzień uczestnicy projektu zaprezentowali swoje talenty artystyczne, przygotowując program o bezpieczeństwie w trakcie drogi do szkoły, poruszania się po ulicach oraz konieczności noszenia odblaskowych elementów. Spotkanie było także okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego oraz wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i podziękowania sponsorom, którzy ufundowali odblaskowe elementy.


W poniedziałek 10 października Komisariat Policji w Chełmku gościł wyjątkowe osoby. Do siedziby funkcjonariuszy zawitali ubrani w odblaski uczniowie klas trzecich Samorządowego Zespołu Szkół nr 1. Nie tylko sama wizyta była wyjątkowa, gdyż młodzi ludzie w drodze do komisariatu rozdawali zaprojektowane ulotki, na których przedstawiona została bezpieczna droga do i ze szkoły oraz poprawne zachowanie na drodze. Gospodarzem spotkania był mł. asp. Krystian Szostek, który oprowadził młodych gości po budynku, pokazał samochody policji oraz opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po zmroku, konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz właściwego zachowania się podczas jazdy na rowerze. Uczniowie nie omieszkali zadać wielu pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wizyta była jednym z elementów programu „Odblaskowa szkoła”.

Policja poszukuje 35 letniego Arkadiusza Góreckiego, mieszkańca Chełmka, który 16 października (niedziela), wyszedł z miejsca zamieszkania i od tej pory nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną.
To nie lada gratka dla wszystkich miłośników filmów. Do Chełmka zawitał 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!”, czyli kolejna edycja objazdowej wersji przeglądu z 50-letnią tradycją. Od 17 do 19 października przewidziano nie tylko seanse, ale także konkursy, plebiscyty, warsztaty filmowe oraz reporterskie dla dzieci i młodzieży. Co więcej prezentowane filmy będą walczyć o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Jak informują organizatorzy tegoroczny program wzbogacają pokazy małych arcydzieł, czyli filmów stworzonych przez dzieci dla ich rówieśników podczas minionych edycji „Wędrującego Ale Kina!, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator i Wielkiej Przygody z Filmem – projektu Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Wstęp na wszystkie projekcje w kinie Iluzja Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku są bezpłatne. Więcej informacji można znaleźć