Sprzedaż byłej jednostki wojskowej – burmistrzowie apelują do ministra

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wspólnie z burmistrzem Libiąża Jackiem Latko wystosowali pismo do Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, związane z informacjami, które pojawiły się w Internecie, dotyczącymi sprzedaży części byłej jednostki wojskowej w Bobrku. Według wspomnianych informacji teren miałaby wykupić firma, zajmująca się składowaniem i przetwarzaniem surowców wtórnych plastikowych, co „z dużym prawdopodobieństwem może być działalnością uciążliwą lub wręcz szkodliwą dla środowiska”. Włodarze gmin apelują w liście o wstrzymanie sprzedaży oraz przeprowadzenie szczegółowej analizy co do zasady lokalizacji tego typu działalności w zwartym kompleksie leśnym oraz wyrażają zdumienie, że o tej transakcji nie zostały powiadomione lokalne samorządy. Pismo zostało wysłane także do wiadomości wicepremier Beaty Szydło, posłów Marka Sowy, Zbigniewa Biernata i Doroty Niedzieli, ministra ochrony środowiska Henryka Kowalczyka, Agencji Mienia Wojskowego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz Nadleśnictwa Chrzanów. Pełna treść listu burmistrzów Chełmka i Libiąża znajduje się poniżej.


Na zaproszenie Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy piąty raz do Oświęcimia przyjadą sportowcy - amatorzy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W barwach HRAP grają aktorzy, kabareciarze, dziennikarze. W sobotę 17 listopada skrzyżują kije z reprezentacją Przyjaciół Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Dotychczasowe mecze były sporym wydarzeniem i zakończyły się wielkimi sukcesami. Wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało się zebrać ponad 123 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych MOWP. W tym roku patronat nad imprezą objął także burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który dołącza się do serdecznych zaproszeń na to piękne wydarzenie. Impreza odbywa się także przy finansowym wsparciu gminy Chełmek.


