SMS-owy system ostrzegania

LOGOSIMSPowiat oświęcimski w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu uruchomił Samorządowy Informator SMS – jest to system przekazywania ostrzeżeń i komunikatów w formie bezpłatnej wiadomości SMS od władz powiatu do wszystkich użytkowników, którzy zalogują się do tego systemu. Otrzymywany SMS będzie zaczynał się od nazwy nadawcy „powiat oświęcimski". System spełnia wymogi określone w ustawie o ochronie danych osobowych.

 Idea systemu, który powstał z inicjatywy Starosty, jest następująca: gdy pojawia się niebezpieczeństwo, powiatowe centrum zarządzania kryzysowego określa rodzaj oraz rozmiar zagrożenia i zgodnie z decyzją starosty rozsyła (jednym kliknięciem) komunikat ostrzegawczy. Sygnał przesyłany jest poprzez operatorów komórkowych i dociera do mieszkańców z zagrożonego terenu.

Tym samym powiat oświęcimski podjął działanie zmierzające do zapobiegania sytuacjom, w których mieszkańcy nie mają dostatecznej wiedzy o zbliżających się zagrożeniach. Od dzisiaj każdy może otrzymać taką wiadomość na swój telefon komórkowy.
Aby zarejestrować się w SI SMS jako Użytkownik, należy na numer telefonu komórkowego 661 000 112 wysłać wiadomość SMS o treści jak przedstawionym plakacie, wybierając tym samym grupę do której chce użytkownik należeć. Użytkownik wysyłając wiadomość SMS, rejestrującą go w systemie, ponosi jednorazowo koszt wysłania standardowej wiadomości SMS. Prawidłowa rejestracja Użytkownika w systemie kończy się potwierdzeniem tego faktu w postaci zwrotnej wiadomości SMS z informacją o skutecznym zarejestrowaniu do wybranej przez Użytkownika grupy. Od tego momentu Użytkownik będzie otrzymywał informacje dotyczące grupy (gminy), do której się zarejestrował. Użytkownik otrzymuje te informacje bezpłatnie. Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania komunikatów, wysyłając z numeru telefonu, z którego zarejestrował się w systemie wiadomość SMS o treści wymienionej na plakacie.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel