02 Sie2016

To była bardzo spontaniczna akcja, podczas której mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny pokazali swoje dobre serca. W Gorzowie gościła między innymi grupa pielgrzymów z Algarve w Portugalii. Podczas rozmowy z liderami okazało się, że opiekują się ponad 40 dzieci z biednych rodzin, którym nie tylko pomagają w nauce, ale także trzy razy w tygodniu przygotowują ciepłe posiłki oraz pomagają zorganizować najpotrzebniejsze rzeczy. Dużo opowiadali o rzeczywistości w rejonach, w których mieszkają. Komitet Parafialny z Gorzowa postanowił więc zorganizować akcję zbierania najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną podarowane wspomnianym dzieciom podczas powrotu pielgrzymów do Portugalii. I tak, dzięki rozsyłaniu smsów, publikowaniu postów na portalach społecznościowych oraz przekazywaniu „pocztą pantoflową” zaproszenia do pomocy, udało się zebrać kilka dużych paczek, wypełnionych artykułami szkolnymi (zeszyty, długopisy, ołówki, gumki do mazania itp.), środkami czystości, zabawkami oraz wieloma innymi rzeczami. Dzięki temu dzieci będą miały zdecydowanie lepszy początek kolejnego roku nauki.
Czytaj dalej