Tradycyjne „Złote sakiewki” powędrowały do darczyńców
20 stycznia sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku stała się miejscem, wypełnionym ludźmi o dobrym sercu. Wszystko za sprawą XIII gali „Złotych Sakiewek”, czyli nagród Burmistrza Chełmka dla osób, które wspierają wszelkie inicjatywy oraz organizacje w gminie. Spotkanie było także tradycyjnie okazją do wręczenia odznaczenia „Lider” dla aktywnie działających na rzecz naszej miejscowości, medalu „za zasługi dla rozwoju gminy Chełmek” oraz statuetki „Otwartego Serca” dla osób i organizacji, niosących pomoc potrzebującym. W tym roku Burmistrz Andrzej Saternus zaproponował dwie nowe nagrody: „Zwyczajni-Niezwyczajni”, która zadedykowana została osobom,szczególnie zaangażowanym w wykonywanie swoich obowiązków służbowych, co przyniosło pozytywny skutek dla mieszkańców całej gminy oraz „Inwestycja roku 2016”. Na zakończenie wszystkich zebranych porwała muzyka zespołu „Megitza Trio”.Warto dodać, że w 2016 roku przedsiębiorcy oraz poszczególni mieszkańcy wsparli gminę Chełmek kwotą 193 tysiące złotych. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/




