„Wesele” czas zacząć, czyli Narodowe Czytanie ponownie w Chełmku

Sobota bardzo często kojarzy się z weselami. To właśnie ten weekendowy dzień jest najczęściej wybieranym przez pary młode jako jeden z najważniejszych chwil w ich życiu. W najbliższą sobotę 2 września nie będzie inaczej. Jednak to nie jedyne wesele, jakie zostanie zorganizowane w naszej gminie. W tym dniu bowiem w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą wybrane zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie tego dzieła rozpocznie się o godzinie 10 na placu przez Biblioteką Publiczną Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku przy ulicy Topolowej 8. Serdecznie zapraszamy.




To będzie wielkie wydarzenie w naszej gminie. Już w niedzielę 3 września do Chełmka przyjedzie kilkuset strażaków, zrzeszonych w najlepszych strażackich orkiestrach dętych z całej Małopolski. Zespoły będą rywalizować w wojewódzkim przeglądzie, czyli prestiżowym konkursie dla orkiestr OSP. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na 10.30. Serdecznie zapraszamy.
W minioną środę rano grupa zapaleńców ubrała solidne buty, wzięła rękawiczki ochronne, worki na śmieci, grabie i wszelkie potrzebne sprzęty i ruszyła sprzątać nabrzeże Przemszy. Wszystkim przodował Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Zaczęli od kładki przy ul. Chrobrego w Chełmku, w pobliżu Domu Ludowego. Po skończonej pracy na miejscu wolontariusze wsiedli do kajaków i wyruszyli w spływ monitorujący Przemszą. Akcja sprzątania została zorganizowana po raz kolejny w ramach programu „Ujście Przemszy – szlak dawnych galarów”. /Fot. MOKSiR/