Od wielu lat są ze sobą nieustannie
„Małżeństwo jest planetą, gdzie on jest biegunem północnym, ona południowym, dzieci zwrotnikami, a szczęście równikiem” /Honoré de Balzac/.
Miniona sobota była wyjątkowa dla 40 par z Chełmka, Gorzowa i Bobrka, które obchodziły jubileusz 50, 60 i 65-lat pożycia małżeńskiego. W tym właśnie dniu, w dniu uroczystości związanych ze złotymi, diamentowymi i żelaznymi godami, szanowni jubilaci mogli świętować z bliskimi osobami: dziećmi, wnukami, prawnukami. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Chełmku Markiem Palką odznaczyli zebrane pary specjalnymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Włodarz Gminy równocześnie dziękował jubilatom za piękny wzór dla młodego pokolenia a także życzył, aby dalsze dni upływały w radości i spokoju. Na zakończenie zebrani wysłuchali pięknego koncertu Aleksandry i Nicoli z Bobrka oraz wznieśli toast za wszystkich odznaczonych. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

W środę 8 listopada punktualnie w południe uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum po raz kolejny wystartują w Biegu Niepodległości, który zostanie rozegrany po raz 31. Dystans, który będą musieli pokonać zawodnicy, to sztafeta 4x400 metrów w parach mieszanych (2 chłopców, 2 dziewczyny). Szczegóły dostępne są na plakatach. Regulamin imprezy znajduje się 

