Światowy Dzień Wody

23 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku obchodziły Światowy Dzień Wody. Celem było rozwijanie zainteresowań otaczającym światem, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko. Na zaproszenie nauczycielek Jolanty Wolnej i Elizy Pędziałek-Krysta oraz dzieci z grupy „Misie” przedszkole odwiedziła Pani Anastazja Wójcik. Pani Anastazja w ciekawy sposób wyjaśniła przedszkolakom obieg wody w przyrodzie.





