Sukcesy uczniów z „Jedynki”
„Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” to ogólnopolski konkurs, organizowany pod patronatem Prezydenta Polski z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku. Celem konkursu było upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego, ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego, gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego a także 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Laureatami konkursu zostali: Jacek Sitek - kategoria: szkoły podstawowe - prezentacja multimedialna upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego,
Maria Kalemba i Wojciech Szyjka – kategoria: gimnazjum - prezentacja multimedialna upamiętniająca postać gen. broni J. Dowbor-Muśnickiego,
Przemysław Klimek –kategoria: gimnazjum - praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Sklaskiego,
Karolina Bębenkowska –kategoria - szkoła podstawowa kl. I-III; praca plastyczna upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Sklaskiego.






W ramach Powiatowego Szczytu Antysmogowego Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu skierowało do przedszkolaków, uczniów i młodzieży, konkurs na plakat antysmogowy. Celem inicjatywy było podniesienie świadomości w zakresie przyczyn i skutków problemów zanieczyszczenia powietrza oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych wśród uczestników. Udział w konkursie wzięły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku. Marysia Wójcik z grupy ,,Misie” zajęła III miejsce w konkursie powiatowym. Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów! /Źródło: SZS-P nr 2 w Chełmku/
Zachęcamy do zapoznania się z lipcowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w