III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji slopestyle dla uczennicy z SZS-P nr 2

W dniach 2 i 3 marca 2019 roku na Stacji Narciarskiej Czarny Groń odbyły się snowboardowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w konkurencjach freestyle-owych. Uczennica z klasy 5B Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 – Kornelia Klimas. należąca do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Silesia-Opty” Chełm Śląski, wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji slopestyle.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
/źródło: SZS-P Nr 2 w Chełmku/

Klasa 3 gimnazjum Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku w czasie zajęć artystycznych prowadzonych przez nauczycielkę Panią Agnieszkę Muchę podjęła próbę rekonstrukcji dzieł malarstwa. Przy pomocy odpowiednich rekwizytów, strojów, mimiki, ustawienia postaci przedstawiali „Autoportret” J. van Eycka, „Autoportret” Rembrandta, „Autoportret z zabandażowanym uchem” V. van Gogha, „American Gothik” G. Wooda, „Grających w karty” P. Cezannea, „Portret dziewczynki” S. Wyspiańskiego, „ Karola I w trzech ujęciach” A. van Dycka, „Dziewczynę z perłą” J. Vermeera.


