Podziękowanie za udział w spotkaniu

2017.07.24.stare

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły w ubiegłym tygodniu w spotkaniu konsultacyjnym, dotyczącym propozycji lokalizacji dróg i zasięgu terenów zalewowych w opracowywanym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Starego Miasta w Chełmku. W spotkaniu uczestniczyło niespełna 30 osób, które zgłaszały wnioski i uwagi bezpośrednio projektantowi i pracownikom Urzędu Miejskiego w Chełmku. Zostaną one uwzględnione przez projektanta.

Było to już ostatnie spotkanie z mieszkańcami organizowane w ramach projektu "Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych". Mamy nadzieję, że tak jak dla nas, było to ciekawe i nietypowe doświadczenie.

Pamiętajmy, że od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać nasza gmina. Zachęcamy więc do udziału w kolejnych spotkaniach organizowanych przez Urząd Miejski w Chełmku!

Podziękowanie za udział w konsultacjach społecznych

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób uczestniczących w konsultacjach społecznych do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów „Starego Miasta” w Chełmku, które odbyły się w dniu 28 września 2017 r. w Domu Pamięci Baty.
W szczególności dziękujemy za zaangażowanie, celne uwagi i kreatywne podejście do bardzo trudnego tematu, jakim jest przeznaczenie obecnie nieużytkowanych terenów, zlokalizowanych pomiędzy ulicami: Kochanowskiego i Mickiewicza a strefą przemysłową i stawami w Chełmku. W trakcie burzliwej dyskusji właścicieli tamtejszych gruntów, mieszkańców i przedsiębiorców zrodziło się wiele nowych i cennych pomysłów, które zostaną przeanalizowane i zweryfikowane pod kątem prawnym przez obecnego również na spotkaniu projektanta, przygotowującego dokumentację planistyczną. Wyniki analizy zawrzemy w raporcie ze spotkania, który zostanie opublikowany i udostępniony wszystkim zainteresowanym.
Choć spotkanie odbyło się w nieco nietypowy sposób i początkowo rodziło zniechęcenie, pozwoliło wypracować trudny do osiągnięcia kompromis. Mamy nadzieję, że dla uczestników spotkania było ono równie interesujące i konstruktywne jak dla organizatorów i prowadzących.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Spotkanie konsultacyjne w sprawie możliwości wykorzystania terenów sąsiadujacych ze strefą przemysłową

 konsultacje

Zapraszamy do kolejnego etapu konsultacji. Na dzień 28 września 2017 r. na godz. 17.00 zaplanowane zostało spotkanie konsultacyjne w sprawie możliwości wykorzystania terenów sąsiadujacych ze strefą przemysłową, od ulicy Kochanowskiego w kierunku stawów w Chełmku.

Zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniu!
Liczymy na opinie i propozycje w szczególności przedsiębiorców i mieszkańców tego terenu.

Spotkanie odbędzie się w Domu Baty przy ul. Staicha 3 w Chełmku.

Zgłoś propozycję zmiany do MPZP dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku

2017.07.24.stare
Drogi Mieszkańcu, weź aktywny udział w kreowaniu otoczenia, udostepniamy Ci możliwość wnoszenia wstępnych propozycji do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku.

Formularz wnoszenia uwag dostepny jest pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/zgloszenie.php (teren objęty zmianą zaznaczono różową linią)

Zgłoszenie zostanie sprawdzone i po zatwierdzeniu będzie widoczne na ogólnodostępnej mapie pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/

Zgłaszanie uwag będzie możliwe do 31 sierpnia 2017 roku.

O postępach w pracach nad projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będziemy informować na bieżąco.

Gimnazjaliści przeanalizowali ankiety

2017.06.23.ankiety
Było to już ostatnie spotkanie z gimnazjalistami z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku. W piątek 16 czerwca podsumowaliśmy pracę młodzieży i okazało się,że wśród nich są wykwalifikowani ankieterzy. Z zebranych 108 ankiet, 85 posłużyło do analizy wyników.

Czytaj dalej

Jak zagospodarować nieużytkowany teren na „Starym Mieście”?

2017.06.23.konsultacje
W poniedziałek pracownicy Urzędu Miejskiego spotkali się w terenie z zaproszonymi na spacer badawczy mieszkańcami gminy, którzy przedstawiali swoje wizje dotyczące zagospodarowania nieużytkowanego dziś terenu pomiędzy ulicami Słowackiego i Krasińskiego w Chełmku. Pomimo bardzo kameralnego grona uczestników,udało się pozyskać pierwsze propozycje dotyczące zapisów do planu miejscowego.

Czytaj dalej

Złóż wniosek do nowego MPZP terenu "Stare Miasto"

uwaga miga

Gmina Chełmek przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku. Właściciele działek oraz zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r.
Wnioski można składać na piśmie do Urzędu Miejskiego w Chełmku z siedzibą: 32-660 Chełmek ul. Krakowska 11, a także ustnie do protokołu w Wydziale Architektury, Geodezji i Zasobów Komunalnych ww. urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Zmiana terminu spotkania!

szkola egzaminy klasa

Informujemy, że zmianie ulega termin ostatniego spotkania z gimnazjalistami. Podsumowanie przeprowadzonych przez nich badań ankietowych nastąpi w dniu 16 czerwca 2017 roku. Wtedy też zostaną wręczone certyfikaty i nagrody za zaangażowanie i poświęcony tak cenny czas uczniów.

Dziękujemy tym najbardziej zaangażowanym za zebranie ankiet!

Jednocześnie informujemy, że na dzień 19 czerwca 2017 roku zaplanowany został spacer badawczy z mieszkańcami Starego Miasta, którzy posiadają swoje nieruchomości w rejonie niezabudowanym pomiędzy ulicą Słowackiego a Mickiewicza.

W czasie spaceru dyskutować będziemy na temat możliwości i propozycji, a także pomysłów mieszkańców Chełmka, dotyczących zagospodarowania dziś nieużytkowanych działek położonych w tym terenie. Przy udziale prowadzących spotknie pracowników Urzędu Miejskiego w Chełmku, zaproszeni goście będą mogli wyrazić swoją wizję zagospodarowania tak ładnego obszaru. Spotkanie odbędzie się w kameralnym gronie tylko właścicieli działek położonych w tym rejonie.

 • 1
 • 2

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan