• monitoring powietrza   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę    http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/

  • 11 marca - Misterium Męki pańskiej

   Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR Chełmek. Godzina 13.
  • 16 marca - XX Amatorski Turniej Tenisa Stołowego

   MOKSiR Chełmek - godzna 16.30
  • 21 marca - VII Wieczór Poezji Własnej

   Biblioteka Publiczna, ul. Topolowa 8
  • 23 marca - XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny

   Stawy w Chełmku, godzina 12
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner fundusze

mpzp stare miasto

Remont SGZOZ w Chełmku - główne wejście nieczynne [KOMUNIKAT]

2018.04.20. sgzoz
Szanowny Pacjencie, od  23 kwietnia do 31 maja 2018 r. parter budynku A Przychodni w Chełmku będzie nieczynnyz powodu remontu. Wejście do budynku będzie możliwe od strony MOPS i Poradni dziecka - dzieci chore. Na czas remontu rejestracja ogólna, dziecięca i specjalistyczna będzie czynna tylko pod numerem tel. 33 846 14 61 (centrala). Rozmieszczenie gabinetów lekarskich POZ na czas remontu znajduje się poniżej.

Czytaj dalej

3 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Malopolskiego

2018.04.12. BO
Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców Małopolski, a przyjęte zasady wdrażania budżetu obywatelskiego były w stopniu możliwie jak największym satysfakcjonujące dla zainteresowanych społeczności lokalnych.

Harmonogram spotkań konsultacyjnych regulaminu III edycji BO Małopolska

W przypadku szczegółowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 531, (12) 61 60 904, mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl.
Raz jeszcze zachęcamy Państwa do włączenia się w działanie z zakresu partycypacji społecznej, jakim jest wojewódzki budżet obywatelski. Razem możemy przyczynić się do rozwoju naszego regionu i wspólnie budować Małopolskę.

Czytaj dalej

Baśniowa noc w Bibliotece

2018.04.10. andersen
„Noc z Andersenem” to impreza wspierająca Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, który obchodzony jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Pomysł imprezy powstał w celu wspierania i propagowania systematycznego czytania książek zarówno przez dzieci jak i dzieciom, pogłębienie więzi młodego czytelnika z biblioteką, aktywizacja twórcza dzieci i zagospodarowanie czasu wolnego. W tym roku na całym świecie udział wzięło ponad 1600 bibliotek i ponad 95 tys. Dzieci i dorosłych. W Chełmku tradycji stało się zadość i po raz kolejny Biblioteka Publiczna zorganizowała „Noc z Andersenem”, która trwała od piątku od godziny 18 do soboty do godziny 8.

Czytaj dalej

Obwieszczenie - konsultacje społeczne dot. Gminnego Programu Rewitalizacji

2018.03.30. rew

Burmistrz Chełmka informuje o przedłożeniu do konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Chełmku w sprawie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016-2022.

Uwagi do dokumentu należy składać do dnia 29 kwietnia 2018 r. w formie:

• elektronicznej poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy (pobierz formularz), który należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• pisemnej poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy papierowy, który jest dostępny w siedzibie Urzędu Miasta Chełmek, pok. Nr 9.
• ustnej podczas warsztatu konsultacyjnego adresowanego do mieszkańców Gminy Chełmek i interesariuszy obszarów rewitalizacji, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018r. o godz. 15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, przy Placu Kilińskiego 3, 32-660 Chełmek.
• ustnej podczas debaty społecznej mieszkańców Gminy Chełmek i interesariuszy obszarów rewitalizacji, która odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, przy Placu Kilińskiego 3, 32-660 Chełmek.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach poprzez obecność na spotkaniach konsultacyjnych oraz zgłaszanie uwag do dokumentu w Urzędzie Miejskim w Chełmku.

Państwa aktywny udział i opinia wyrażona w trakcie konsultacji pozwoli na aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji w zakresie, który odpowie na Państwa oczekiwania.

Dlatego też, do konsultacji zapraszamy przedstawicieli Rady Miejskiej, organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze, przedstawicieli oświaty, a także wszystkich zainteresowanych mieszkańców i interesariuszy procesu rewitalizacji w Gminie Chełmek.

  Kliknij aby zobaczyć treść obwieszczenia

  Projekt Uchwały w sprawie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016-2022

  Załącznik nr 1 do Uchwały - projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016-2022

  Załącznik GPR 1 - Diagnoza

  Załącznik GPR 2a - Mapa Chełmka

  Załącznik GPR 2b - Mapa Chełmka

  Załącznik GPR 2c - Mapa Gorzowa

  Załącznik GPR 2d - Mapa Bobrek

  Załącznik GPR 2e - Schemat Arkuszy

Najnowszy numer "Echa Chełmka"

2018.04.05. echoW internecie oraz wielu punktach naszej Gminy dostępny jest już najnowszy numer "Echa Chełmka". Wkrótce będzie także dostępny w wielu punktach naszej Gminy. Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

„Małopolski e-Senior” - weź udział w projekcie!

2018.04.13. senior
Fundacja Instytut Myśli Innowacyjnej przystępuje do realizacji na terenie gminy Chełmek projektu "Małopolski e-Senior". Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu przez seniorów. Szkolenia są bezpłatne. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma na własność nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń wraz z kompletem materiałów szkoleniowych. Przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Projekt potrwa od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Czytaj dalej

Stypendia Burmistrza Chełmka za osiągnięcia w sporcie przyznane

2018.02.02.stypendiaa
Na podstawie Uchwały Nr XXXV/312/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe, Burmistrz Chełmka przyznał stypendia sportowe najlepszym zawodnikom. W tym roku otrzymały je 34 osoby. Poniżej przedstawiamy listę osób uhonorowanych stypendiami sportowymi w 2018 roku. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Komitet rewitalizacji debatował nad zmianami w GPR

2018.04.11. komitet
Dotychczasowe działania, zmierzające do realizacji projektu rewitalizacji miasta oraz zmiany w Gminnym Programie Rewitalizacji były głównymi tematami IV posiedzenia Komitetu Rewitalizacji Gminy Chełmek. Członkowie gremium dowiedzieli się między innymi o złożonych wnioskach, terminach rozstrzygnięć naborów oraz realizacji zamierzonych działań. Ponadto omówione zostały kwestie związane z aktualizacją GPR, która w konsekwencji ma sprawić, że projekt „Przebudowa, rozbudowa i budowa obiektów zabudowy sportowej i kultury fizycznej z towarzyszącymi urządzeniami budowlanymi w rejonie ulic Broniewskiego i Krakowskiej w Chełmku” zostanie dopisany do listy zadań podstawowych. Spotkanie zakończyła dyskusja uczestników, dotycząca planowanych inwestycji.

Protokół z IV posiedzenia Komitetu Rewitalizacji Gminy Chełmek

Przedszkolny alarm smogosmok

2018.04.10. przed 1
W ostatnim czasie na terenie województwa małopolskiego odnotowano występujące przekroczenia obowiązujących norm zanieczyszczeń powietrza. Z myślą o bezpieczeństwie naszych dzieci, rodzic przedszkolaka z grupy „Misie” Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku, przekazał na ręce nauczycielek materiały w formie broszury, które stały się inspiracją do przeprowadzenia zajęć we wszystkich grupach placówki. Dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje zanieczyszczeń powietrza, skąd pochodzą, jakie choroby wywołują oraz jak należy dbać o środowisko, by nasze powietrze było czyste.

Czytaj dalej

„Piasek” gwiazdą tegorocznych Dni Chełmka!

2018.04.05. dnichelmka
Jeden z najsłynniejszych głosów polskiej sceny muzycznej, postać nietuzinkowa, licznie nagradzana za swoją działalność artystyczną, przy tym niesamowicie sympatyczny człowiek. Andrzej „Piasek” Piaseczny, bo o nim mowa, będzie gwiazdą tegorocznych „Dni Chełmka”! Święto naszej gminy rozpocznie się w piątek 18 maja koncertem Matta Elliota – brytyjskiego muzyka, zwanego „bardem z Bristolu”, natomiast zakończy wyjątkowym koncertem wspomnianego Andrzeja Piasecznego. Jak co roku oprócz dobrej muzyki nie zabraknie licznych wydarzeń sportowo-kulturalnych, pokazów, wesołego miasteczka i dobrych smakołyków. Już teraz burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Rada Miejska w Chełmku oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zapraszają do wspólnego, rodzinnego świętowania. Ramowy program Dni Chełmka 2018 znajduje się tutaj.

„Moje ulubione miejsca” - zapraszamy do konkursu fotograficznego

2018.04.05. konkurs2
Maciej Dworniczek oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku organizują dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Chełmek konkurs fotograficzny „Moje ulubione miejsca”. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody, w tym aparat fotograficzny. Każdy uczestnik może zgłosić od 4 do 8 zdjęć na papierze fotograficznym w rozmiarach 15x21 lub 20x30. Termin zgłaszania prac mija 11 maja. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta