• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 27 sierpnia - "Dolina Małej Panwi"

   Wyjazd kajakowy - zapraszamy
  • 29 sierpnia - Iteraktywne zajęcia z polonistką

   Zaprasza MOKSiR
  • 4 września - "Witaj szkoło!"

   Początek roku szkolnego
  • 17 września - "Folklorystyczne spotkania nad Przemszą"

   Szczegóły na plakatach
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner gison

baner ogloszenia

baner cyfrowe uslugi

baner rewitalizacja

baner sprzedaz nieruchomosci

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

mpzp stare miasto

Dobrą zabawą dziękowali za tegoroczne plony

2017.08.17.dozynki
W minioną niedzielę i wtorek mieszkańcy Gorzowa i Bobrka po raz kolejny uczestniczyli w tradycyjnych dożynkach, czyli święcie, które związane jest z podziękowaniem za tegoroczne plony ziemi. Jak tradycja nakazuje nie zabrakło dzielenia się chlebem, pokazów tanecznych i występów śpiewaczych w wykonaniu lokalnych zespołów, pięknych wieńców dożynkowych oraz zabawy tanecznej. Korzystając z okazji Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus w towarzystwie sołtysów poszczególnych sołectw nagrodził osoby, które poprzez swoją pracę szczególnie dbają o piękny wygląd naszych miejscowości. /Fotorelacja: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Siłownia zewnętrzna na ulicy Mickiewicza czeka na ćwiczących

2017.08.17.silownia
Ponad 47,7 tysięcy złotych kosztowała budowa siłowni zewnętrznej na placu zabaw przy ulicy Mickiewicza w Chełmku. W ramach projektu zamontowanych zostało 5 nowych urządzeń do ćwiczeń oraz wykonana została bezpieczna, żwirowa nawierzchnia wraz z obrzeżami. Jest to już kolejna tego typu siłownia zewnętrzna na terenie naszej gminy. Z podobnych urządzeń mogą korzystać także mieszkańcy Gorzowa, Bobrka i osiedla „Nowe Miasto”. Serdecznie zachęcamy do ćwiczeń na wolnym powietrzu i korzystania z zamontowanych urządzeń. /Fot. Paweł Waligóra/

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

2017.08.11.fundusze
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miejski w Chełmku zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Chełmek na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich. Termin dyżuru:
31 sierpnia 2017 roku (czwartek) godz. 12.00-14.30. Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku Plac Kilińskiego 3

Zapraszamy osoby oraz instytucje zainteresowane:
- preferencyjnymi pożyczkami na otwarcie i rozwój działalności gospodarczej,
- dotacjami na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej,
- pozostałymi możliwościami wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Program MOKSiR na sierpień

2017.08.07.moksir
Zachęcamy do zapoznania się z sierpniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

OSP Chełmek ponownie w programie „Małopolskie Remizy”

2017.07.26.remizy
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku przejdzie modernizację przy pomocy pieniędzy, pochodzących z programu „Małopolskie Remizy”. Jednostka znalazła się bowiem wśród 85 innych OSP, które otrzymały dofinansowanie z tego programu. Prace zakładają odwodnienie wjazdów do garaży, wykonanie progów, wymianę posadzki w pomieszczeniu dowodzenia oraz montaż monitoringu zewnętrznego. Koszt zadania oszacowany został na 23,5 tysiąca złotych, z czego blisko 9 000 złotych pochodzi z programu Małopolskie Remizy. Dla przypomnienia w minionych latach w programie uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z naszej gminy.

Czytaj dalej

Budżet Obywatelski na 2018 rok

ksiegowosc

Urząd Miejski w Chełmku informuje że od 3 lipca do 13 października 2018 roku na terenie Osiedla Nowe Miasto oraz Osiedla Stare Miasto, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego na 2018 rok.

Szczegółowy harmonogram:

- 3 lipca 2017 do 31 lipca 2017 - zgłaszanie propozycji zadań do budżetu obywatelskiego,
- 1 sierpnia do 30 września 2017 - analiza zadań przez właściwe komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Chełmku,
- 5 października do 13 października 2017 - wybór zadań poprzez głosowanie mieszkańców.

Ważne dokumenty:

Zarządzenie Nr 0050.509.2017 Burmistrza Chełmka z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Chełmek konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

Lista mieszkańców danej jednostki pomocniczej Gminy Chełmek, popierających propozycję zadania do budżetu obywatelskiego na 2018 rok

Najnowszy numer "Echa Chełmka"

2017.08.17.echo
W internecie oraz wielu punktach naszej Gminy dostępny jest już najnowszy numer "Echa Chełmka". Wkrótce będzie także dostępny w wielu punktach naszej Gminy. Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

Program PONE – Gmina Chełmek otrzymała 293 500 złotych na wymianę starych kotłów węglowych

2017.08.11.piece
Miło mi poinformować, że w wyniku naszych intensywnych starań, jako jedna z nielicznych gmin, pozyskaliśmy pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, które zostaną przeznaczone na wymianę starych pieców węglowych. Otrzymaną kwotę, czyli 293 500 złotych uzupełniliśmy środkami pochodzącymi z Budżetu Gminy Chełmek w wysokości 117 400 złotych. Dzięki temu 63 mieszkańców, którzy wcześniej złożyli stosowny wniosek, otrzyma dotację do wymiany starego pieca węglowego na nowoczesny piec węglowy posiadający certyfikat ekoprojektu (zgodnie z dyrektywą 2009/125/EC - lista kotłów dostępna jest TUTAJ), piec gazowy kondensacyjny oraz przyłącze do Miejskiej Sieci Ciepłowniczej.

W czwartek 10 sierpnia podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Chełmku przyjęta została uchwała, określająca regulamin udzielania dotacji. Podpisywanie umów z mieszkańcami rozpocznie się najprawdopodobniej po 29 sierpnia. Równocześnie staramy się o kolejne środki zewnętrzne na ten cel, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. O wynikach naboru będą Państwo informowani na bieżąco.

Warto dodać, że program dofinansowania do wymiany pieców węglowych w ramach programu PONE realizowany będzie w naszej gminie już po raz czwarty. W minionych latach pozyskaliśmy na ten cel ponad 460 tysięcy złotych, dzięki czemu udało się zastąpić 81 starych kotłów węglowych na 68 nowoczesnych pieców węglowych, 12 pieców gazowych kondensacyjnych oraz 1 przyłącze do Miejskiej Sieci Ciepłowniczej. Już teraz planujemy kontynuację tego programu w następnych latach. Dzięki takim przedsięwzięciom jakość powietrza, którym oddychamy, powinna się znacznie poprawić.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Turnusy wakacyjne w Świetlicy Środowiskowej w Chełmku

Wakacja 2017 5

W Świetlicy Środowiskowej w Chełmku zakończył się właśnie drugi turnus wakacyjny. Zajęcia trwały od 26.06 do 21.07 i podzielone były na dwa dwutygodniowe turnusy. Wypoczynek ten był możliwy także dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Chełmek. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wyasygnował na ten cel ponad osiem tysięcy złotych. Przedstawiamy krótką relację z turnusów:

Czytaj dalej

Lokalny Animator Sportu - ankieta

2017.07.25.ankieta
Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej zapraszamy do wypełnienia ankiety związanej z ewaluacją projektu Lokalny Animator Sportu 2017. Do udziału w ankiecie zaproszeni są uczestnicy zajęć organizowanych przez Lokalnego Animatora Sportu. Ankieta ma charakter anonimowy a czas jej wypełnienia nie przekracza 10 minut. Ankieta dostępna jest tutaj.

Zgłoś propozycję zmiany do MPZP dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku

2017.07.24.stare
Drogi Mieszkańcu, weź aktywny udział w kreowaniu otoczenia, udostepniamy Ci możliwość wnoszenia wstępnych propozycji do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku.

Formularz wnoszenia uwag dostepny jest pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/zgloszenie.php (teren objęty zmianą zaznaczono różową linią)

Zgłoszenie zostanie sprawdzone i po zatwierdzeniu będzie widoczne na ogólnodostępnej mapie pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/

Zgłaszanie uwag będzie możliwe do 31 sierpnia 2017 roku.

O postępach w pracach nad projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będziemy informować na bieżąco.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek
Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.): 12 826
12 826
obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru
Inwestycje łącznie (plan na 2016 rok): 4 325 372,00 PLN
4 325 372,00 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz