Snowboardowe sukcesy uczniów z SZS-P nr 2

2018.01.19.ski
W pierwszej połowie nowego roku w Ośrodku Narciarskim Zwardoń SKI w Zwardoniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Oświęcim, II runda Ligi w Narciarstwie Alpejskim w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady w snowboardzie. Mistrzostwa zorganizował OświęcimSKI UKS przy współpracy z Miastem Oświęcim. Do zawodów przystąpiło łącznie około 160 uczestników. Miłośnicy sportów zimowych podzieleni byli na kategorie wiekowe oraz ze względu na dyscyplinę i płeć. Dwoje uczniów ze szkoły podstawowej wzięło udział w konkurencji snowboard. Zaliczyli oni świetny występ i godnie reprezentowali Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku. Wśród dziewcząt klas młodszych najlepsza była uczennica SZS-P nr 2 - Kornelia Klimas z kl. IVb. Kornelka zdobyła złoty medal. Jakub Buda z kl. VIIa zajął 5. miejsce w swojej grupie wiekowej. Oboje zakwalifikowali się do szczebla wojewódzkiego zawodów snowboardowych. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj dalej

Niezwykli goście z wizytą w SZS-P nr 2 w Chełmku

2018.01.19.jaselka
Mimo, że wiele czasu upłynęło od Świąt Bożego Narodzenia, to w SZS – P nr 2 w Chełmku świąteczna radość nadal trwa i rozpala serca uczniów oraz zaproszonych gości. W dniach 10 – 11 stycznia uczniowie klasy III a mieli okazję zaprezentować jasełka dla Podopiecznych z Fundacji Brata Alberta oraz dla Pań z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku. Przedstawienie zaprowadziło gości do betlejemskiej stajenki, gdzie wybrzmiała radość, wyrażona śpiewem pastorałek.Piękny świąteczny spektakl przygotowała pani Karolina Marciniak wraz z uczniami kl. IIIa szkoły podstawowej. Serdecznie dziękujemy. /Iwona Bochenek/

Defibrylator AED dostępny dla mieszkańców

2018.01.17.defibrylator
Końcem roku Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmku udostępniła wszystkim mieszkańcom  automatyczny defibrylator AED. Urządzenie, służące do przywrócenia akcji serca poszkodowanej osoby, zostało zamontowane na frontowej ścianie remizy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom może się nim posługiwać każdy człowiek. Urządzenie wydaje bowiem precyzyjne polecenia, informujące o poszczególnych krokach postępowania podczas ratowania drugiego człowieka.

Czytaj dalej

Blisko 21 tysięcy złotych pomocy dla noworodków

2018.01.16.wosp
W niedzielę 14 stycznia cała Polska nie tylko grała, ale przede wszystkim pomagała. Wszystko za sprawą 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej ważnej akcji przyłączyła się ponownie nasza gmina. Sztab WOŚP w Chełmku pracował przez cały dzień, 35 wolontariuszy, pomimo mroźnej pogody, dzielnie stało z puszkami i przyjmowało darowizny od mieszkańców. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać kwotę 20 855,45 zlotych, które zostaną przeznaczone na tegoroczny cel: wyrówywanie szans w leczeniu noworodków.

Burmistrz Chełmka przyznał stypendia artystyczne na 2018 rok

2016.11.25.stypendia
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przyznał stypendia artystyczne na 2018 rok dla uzdolnionych uczniów ze szkół gminy Chełmek. Otrzymali je: Anna Księżarczyk, Justyna Legut, Martyna Kokoszka, Mateusz Andre z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, Klaudia Helbin, Antoni Fąfara, Antonina Syska, Pola Syska, Patrycja Kuligowska i Michał Konik z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku. Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Zarządzenie Burmistrza Chełmka w sprawie przyznania stypendiów artystycznych uczniom Gminy Chełmek.

Most Niepodległości na nowej obwodnicy

2018.01.12.most
Władze Oświęcimia i Chełmka wystąpiły z propozycją nazwania nowego mostu na Wiśle - Mostem Niepodległości. Samorządowcy chcą w ten sposób nawiązać do obchodzonej w tym roku rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uznając, że będzie to znaczący wkład obu miast w tak ważne i doniosłe wydarzenie. – Rocznica odzyskania niepodległości to święto wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów, przynależności czy pochodzenia. Również w Oświęcimiu i Chełmku będziemy w sposób szczególny obchodzić to święto. Dlatego wspólnie z burmistrzem Chełmka wystąpiliśmy do naszych radnych o nazwanie nowego mostu na Wiśle - Mostem Niepodległości. Będzie to pierwszy i znaczący element naszych uroczystości – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Istotny wkład w jego powstanie mają samorządy miasta Oświęcim, gminy Chełmek, powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego. To największa inwestycja samorządowa realizowana na ziemi oświęcimskiej. Ten most Niepodległości jest sukcesem naszych małych ojczyzn i symbolem naszego patriotyzmu – wyjaśnia.
– Czasy przynoszą zawsze na myśl najlepsze nazwy. Tak było w przypadku pierwszego mostu na Wiśle w Chełmku modernizowanego na wizytę papieża Benedykta XVI, który później otrzymał jego imię. Ta nazwa była zaakceptowana i powszechnie przyjęta. Dzisiaj jesteśmy w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tak naprawdę ta droga do niepodległości rozpoczęła się w tym czasie. 8 stycznia 1918 roku prezydent Stanów Zjednoczonych przemawiając do Kongresu przedstawił plan dla nowej Europy, dla nowego porządku w świecie. I w tych 14 punktach ujął też kwestie Polski. Nazwa nasunęła się więc sama i możemy taki prezent dać mieszkańcom naszych małych ojczyzn – argumentuje Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka. Podkreśla też znaczenie tej inwestycji dla rozwoju ziemi oświęcimskiej.
– Ten most łączy nasze gminy i daje podstawy do kreowania mocnego lidera Małopolski zachodniej, jakim jest Oświęcim, a jednocześnie daje szanse na rozwój całej ziemi oświęcimskiej. Powstaną nowe miejsca, w które można inwestować. W przypadku naszej gminy jest to pond 100 ha, które mogą być zabudowane i mogą powstać tam duże inwestycje – zaznacza.

 

Czytaj dalej

Wielka Orkiestra zagra po raz 26!

2018.01.12.wospJuż w najbliższą niedzielę w całej Polsce zagra wyjątkowa orkiestra. Jej „koncert” rozbrzmi także w naszej gminie, a kulminacyjne wydarzenia odbędą się w Parku Rodzinnym w Chełmku. Mowa oczywiście o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już po raz 26. W tym roku wolontariusze będą zbierać do puszek pieniądze, które zostaną przeznaczone na „wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”. W Chełmku finał rozpocznie się punktualnie o godzinie 16. Na scenie wystąpią zespoły: NK Klan, Joker, Kurtyna, Blu'ska. Nie zabraknie aukcji charytatywnych, licznych atrakcji oraz tradycyjnego „światełka do nieba”. Organizatorami są Gminny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmku oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund