Wyjątkowy koncert na deskach MOKSiR

2017.02.22.oper
We wtorek 7 marca sala widowiskowo-kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełni się najpiękniejszymi melodiami operetkowymi. Będzie to wieczór miłości i muzyki. Nie zabraknie utworów znanych i lubianych, granych na najsłynniejszych salach koncertowych świata. Któż nie zna takich przebojów jak: "Usta milczą, dusza śpiewa", "Wielka sława to żart", "W rytm walczyka serce śpiewa". Będzie też miejsce i czas, aby spojrzeć na miłość z przymrużeniem oka! A wszystko to dla kobiet, bez których nie istniałaby ani miłość, ani muzyka. Na scenie wystąpią: Monika Rajewska – sopran, Oskar Jasiński – tenor oraz Katarzyna Rzeszutek – fortepian. Zapraszamy!

Dodatkowa aktywność wśród młodzieży

2017.02.22.sks
Końcem stycznia w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku rozpoczęły się zajęcia sportowe w ramach programu „SKS”. Projekt ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole oraz upowszechnianie sportu i rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci , które nie zrzeszone są w klubach sportowych. W zajęciach uczestniczy 8 dziewczynek i 7 chłopców z klasy III b i III c szkoły podstawowej.

Czytaj dalej

SZS Bobrek „Wiarygodną Szkołą”

2017.02.21.wiarygodnaSamorządowy Zespół Szkół w Bobrku otrzymał certyfikat „Wiarygodna Szkoła” w edycji IV 2015/2016. Uczestnictwo w Programie Wiarygodna Szkoła daje możliwość otrzymania tytułu Laureata Programu, który potwierdza Certyfikat Wiarygodności. Jest to wyraźna deklaracja stosowania przez placówkę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Uczniowie bawili się, pamiętając o zdrowym odżywianiu

2017.02.21.kolCzas po świętach Bożego Narodzenia do środy popielcowej zwany jest karnawałem. Wówczas organizowane są liczne bale i zabawy, w trakcie których uczestnicy przebierają się i wspólnie bawią. Na nietypowy pomysł zorganizowania zabawy karnawałowej wpadło Szkolne Koło PCK i Caritas z Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku. W trakcie przebieranej dyskoteki, połączonej z licznymi zabawami i konkurencjami uczestnicy mogli kosztować pyszne smakołyki przygotowane przez rodziców. W trakcie trwania dyskoteki czynny był bufet, a w nim kolorowe kanapki pełne zdrowych warzyw i kiełków, owoce oraz napoje. Dzięki temu wszelkie niezdrowe rzeczy, które często towarzyszom zabawie, poszły w odstawkę.

Karnawałowa zabawa w rytm bajek

2017.02.21.bal
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 16 lutego w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku zorganizowano bal, w trakcie którego dzieci przebrały się za bohaterów znanych bajek. W sali balowej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc wspólnie ze swoimi opiekunami w zabawach prowadzonych przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj dalej

15 kilogramów pomocy w Bobrku

2018.02.20.gora
W Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku po raz kolejny zorganizowano akcję „Góra Grosza”. Tym razem dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów oraz rodziców udało się zebrać ponad 15 kilogramów „groszówek”, czyli równowartość około 40 złotych. Pieniądze zostały policzone i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom.

Uwaga na nieuczciwe firmy podszywające się pod audytorów energetycznych

2016.02.20.oszusci
Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z RPO WM 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych. Jednocześnie przypominamy mieszkańcom Małopolski, że audyty energetyczne budynków - będące warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznego pieca - są całkowicie bezpłatne dla mieszkańców, ponieważ będą finansowane przez Urząd Marszałkowski ze środków Unii Europejskiej. Firmy proponują także po okresie trwałości projektu (czas, kiedy projekt jest monitorowany) modyfikację nowych pieców tak, aby znów można było w nich spalać np. śmieci. Dlatego przypominamy, że w okresie trwałości projektu, który wynosi 5 lat, gminy, a co za tym idzie mieszkańcy, będą kontrolowani. Efektem każdej modyfikacji pieców będzie konieczność zwrotu dotacji. UWAGA! wymienione ze środków unijnych piece mogą być kontrolowane także po odbiorze technicznym i rozliczeniu dofinansowania.

Przestrzegamy przed wpuszczaniem do domów jakichkolwiek osób postronnych (firm) w celu przeprowadzenia wspomnianego audytu i ponoszenia w związku z tym jakichkolwiek opłat. Nieuczciwe firmy wyceniają swoją "usługę" na ok. 150 zł. Informujemy, że środki na wymianę pieców dostępne będą wyłącznie za pośrednictwem samorządów gminnych. Audytorzy wybrani przez Urząd Marszałkowski, którzy wkrótce rozpoczną przeprowadzanie ocen energetycznych będą posiadali ze sobą stosowny identyfikator nadany przez Gminę. Ponadto, informacje o rozpoczęciu audytów pojawią się na stronach internetowych Gmin, które przystąpiły do programu. Lista firm, którym Urząd Marszałkowski zleci przeprowadzenie audytów będzie dostępna także na stronie www.rpo.malopolska.pl oraz w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Czytaj dalej

Aktualny numer "Echa Chełmka"

2017.02.20.echoW internecie jest już dostępny najnowszy, styczniowy numer "Echa Chełmka". Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 22 Luty 2017    |    Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr