Wakacje ze Świetlicą Środowiskową

2017.05.24.swietlica
Świetlica Środowiskowa w Chełmku ogłasza nabór na wakacyjną formę zajęć świetlicowych dla dzieci w wieku do 10 lat. Planowane są dwa turnusy:
I turnus 26 czerwca - 7 lipca od godz. 7.00 do godz. 15.00

1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku,
1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku,
1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie,
3 grupy w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku.

W tych placówkach istnieje możliwość zorganizowania turnusu dwutygodniowego - jeżeli zbierze się grupa min. 10 dzieci.

II turnus 10 - 21 lipca od godz. 7.00 do godz. 15.00

2 grupy w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku

Odpłatność za pobyt wynosi 100 zł od dziecka za turnus. Karty zgłoszenia oraz zapisy dostępna są w sekretariatach poszczególnych szkół. Termin zgłoszeń mija 14 czerwca o godzinie 14. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców pracujących, natomiast dalszym kryterium jest kolejność zgłoszeń. Serdecznie zachęcamy.

Najpierw posprzątali teren, później wspólnie otwarli wystawę

2017.05.24.kamionka
W piątkowe popołudnie 19 maja w lesie „Kamionka” na granicy Chełmka i Jaworzna symbolicznie otworzona została plenerowa ekspozycja powojennych bunkrów. Warto dodać, że wystawa została zapoczątkowana wielkim obywatelskim sprzątaniem terenu wokół. W dniu otwarcia uczestnicy wzięli udział także w krótkiej wyprawie rowerowej spod siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Na miejscu Waldemar Rudyk - dyrektor ośrodka opowiadał historię bunkrów oraz przedstawiał całą ideę zorganizowania ekspozycji plenerowej. Zgromadzeni chętnie wysłuchali opowieści oraz sami wzięli udział w dyskusji.

Czytaj dalej

MOKSiR i władze loklane Gminy Chełmek z nominacją do nagrody „Super Samorząd”

2017.05.24.super
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz władze samorządowe Gminy Chełmek otrzymały nominację do nagrody „Super Samorząd”, organizowanej od 2011 roku. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji Masz Głos 2016/2017, prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego przy współpracy stowarzyszenia Homo Faber. Nominację otrzymało 14 podmiotów. MOKSiR oraz nasze władze samorządowe otrzymały ją za przygotowanie plenerowej ekspozycji obiektów militarnych w lesie Kamionka, której zwieńczenie nastąpiło 19 maja.

Czytaj dalej

OSP Chełmek na podium jednostek w Małopolsce!

2017.05.22.ospOchotnicza Straż Pożarna w Chełmku zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce w plebiscycie Gazety Krakowskiej na najlepszą jednostkę OSP w Województwie Małopolskim. W głosowaniu wyżej uplasowali się jedynie strażacy z Kaszowa. Nasi pożarnicy otrzymali łącznie 4004 głosy, ich koledzy po fachu z Kaszowa 4630 głosów. Warto dodać, że na etapie powiatowym nasi ochotnicy pozostawili daleko za sobą rywali, pokonując kolejną jednostkę (OSP Jawiszowice) o aż 663 głosy. Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku!

Czytaj dalej

Dofinansowania do montażu OZE - przedłużony termin składania wniosków

2017.04.14.oze
Urząd Miejski w Chełmku przedłużyl termin składania wniosków do montażu Odnawialnych Źródeł Energii (pompy ciepła, solary, ogniwa fotowoltaiczne). Dokumenty w ramach RPO WM 2014-2020, które znajdują się poniżej, można jeszcze składać do 31 maja. Zgłoszenia obejmują instalacje, planowane do montażu w 2018 roku i latach późniejszych. Wymogiem programu jest stworzenie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, z tego też powodu konieczne jest złożenie już teraz stosownej deklaracji. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem 33 844 90 22 lub 33 844 90 00.

Czytaj dalej

Kolorowy światowy peleton przemknie przez naszą Gminę

2017.05.18.tdp2
To będzie wielkie kolarskie święto w Polsce. Już po raz 74. kolarze z najlepszych drużyn świata staną na starcie naszego narodowego wyścigu – Tour de Pologne. W tym roku impreza odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia. Zawodnicy zmierzą się z siedmioma etapami o łącznej długości 1150 km. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie lada gratka czeka także mieszkańców naszej Gminy, bowiem po wielu latach wielobarwny peleton ponownie przejedzie przez Chełmek, Gorzów i Bobrek. Nasza Gmina znalazła się bowiem na trasie 3 etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 161 km. Trasa została ogłoszona w poniedziałek podczas oficjalnej prezentacji.

Czytaj dalej

Naprawdę „lubią czytać”

2017.05.18.konkurs
„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc...” (Arturo Perez-Reverte - Królowa Południa).

W Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku odbył się II Gminny Konkurs Czytelniczy pod nazwą „Lubię czytać”. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie motywacji do poznawania literatury i umiejętności odbioru utworu literackiego oraz pobudzanie postaw kreatywnych i integracja uczniów z gminy Chełmek. Organizatorem eliminacji był: Mariola Krzeczkowska z biblioteki SZS-P nr 2 oraz Monika Matejek-Basoń z biblioteki SZS w Gorzowie.

Czytaj dalej

Program MOKSiR na maj

2017.05.18.moksir
Zachęcamy do zapoznania się z majowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 25 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda