Gmina Chełmek po raz 5. z dofinansowaniem na wymianę starych pieców węglowych

2018.07.13. piece
Szanowni Państwo,

Dziś (piątek) na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pojawiły się wyniki naboru wniosków w ramach „Programu Ograniczani Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego – edycja 2018”. Bardzo miło mi poinformować, że gmina Chełmek po raz piąty z rzędu znalazła się wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie na wymianę starych kotłów węglowe na nowe – ekologiczne (posiadające certfikat ecodesign), gazowe oraz przyłącza do sieci ciepłowniczej. Zgodnie z wynikami nasz projekt pod nazwą „Program Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gminy Chełmek – etap V” otrzymał kwotę 290 tysięcy złotych na ten cel. Ta informacja cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedną z nielicznych gmin, które już od kilku lat regularnie prowadzą program dofinansowań wymiany starych kotłów węglowych. 

Więcej szczegółów, między innymi o terminie podpisywania umów przekażemy Państwu w przyszłym tygodniu. Listę rankingową WFOŚiGW w Krakowie można znaleźć tutaj: Wyniki naboru wniosków w ramach Programu dofinansowania zadań ze środków WFOŚiGW w Krakowie realizowanych przez Gminę w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” – edycja 2018

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Ponad 4,3 mln zł popłynie do Chełmka - umowa na drogę w Strefie Przemysłowej podpisana

2018.07.11. umowa strefa
Pobiegnie od ulicy Mickiewicza do ulicy Przemysłowej, będzie mieć ponad 1,43 km i przyczyni się w znacznym stopniu do rozwoju Strefy Przemysłowej, a co za tym idzie poszerzenia liczby firm, działających w Chełmku. 10 lipca Andrzej Saternus – burmistrz Chełmka oraz Zofia Kaleta – skarbnik podpisali wspólnie umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gwarantującą pozyskanie dotacji na ten cel w wysokości aż 4 387 265,44 zł. Całość projektu szacowana jest na ponad 6,2 mln złotych. Jest to kolejne przedsięwzięcie, które uzyskało wysoką ocenę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dla przypomnienia w tym roku nasza gmina otrzymała między innymi dofinansowanie w wysokości prawie 11,5 mln złotych na realizację projektu rewitalizacji.

Czytaj dalej

Sukcesy uczniów z „Jedynki”

2018.07.09. niepodlegla
„Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” to ogólnopolski konkurs, organizowany pod patronatem Prezydenta Polski z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku. Celem konkursu było upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego, ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego, gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego a także 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Laureatami konkursu zostali: Jacek Sitek - kategoria: szkoły podstawowe - prezentacja multimedialna upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego,
Maria Kalemba i Wojciech Szyjka – kategoria: gimnazjum - prezentacja multimedialna upamiętniająca postać gen. broni J. Dowbor-Muśnickiego,
Przemysław Klimek –kategoria: gimnazjum - praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Sklaskiego,
Karolina Bębenkowska –kategoria - szkoła podstawowa kl. I-III; praca plastyczna upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Sklaskiego.

Czytaj dalej

Najmłodsi spędzają czas na półkoloniach

2018.07.06. polkolonie 1
Wakacje trwają w najlepsze, jednak najmłodsi nie mają powodów do nudy. W naszej gminie trwa bowiem I turnus półkolonii, zorganizowanej prze Świetlicę Środowiskową w Chełmku przy wsparciu finansowym gminy Chełmek. Zajęcia wkroczyły właśnie w półmetek. Do tej pory 92. uczestników w 7 grupach czynnie spędza każdy wakacyjny dzień. Turnus zapoczątkowała ekologiczna wersja smoka wawelskiego w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego „Sztuka” . Przedstawienie było inspiracją dla wszystkich grup do wykonania „Smoga Wawelskiego”, a tym samym do utrwalenia zasad przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska. Dzieci uczestniczyły również w wyjazdowych warsztatach na Zamku w Lipowcu oraz poznały tajniki gry w kręgle. Najważniejsze jednak, że większość swojego czasu spędzają na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Następny tydzień przyniesie również dużo ciekawych, wyjazdowych atrakcji.

Czytaj dalej

Kolarze znów przemkną przez Chełmek!

2018.07.04. solidarka2
29. edycja bardzo popularnego Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków ponownie przyciągnie do Chełmka zawodowych kolarzy. W najbliższy piątek 6 lipca wyruszą z Nowego Sącza i między godziną 18:12 A 18:36 zawodnicy wjadą do naszej gminy od strony Libiąża i przejadą ulicami: Krakowską, Piastowską, Mickiewicza i ulicą Jaworznicką wyjadą z Chełmka, aby pomknąć ku mecie, zlokalizowanej na rynku w Jaworznie. Kolorowy peleton jak zawsze przyciąga rzesze fanów i widzów. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego kibicowania!

Czytaj dalej

W Chełmku powstanie „Przestrzeń słowa i spotkania”

logotypy20182018.05.08. W Chełmku powstanie Przestrzeń słowa i spotkania 5

Budynek po dawnym przedszkolu w Chełmku przy ul. Brzozowej wkrótce całkowicie zmieni nie tylko swój wygląd, ale także zyska nowe funkcje. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 3 184 218,50 zł powstanie w nim „Przestrzeń słowa i spotkania”, w której znajdzie się między innymi biblioteka, sale do zajęć warsztatowych, pozalekcyjnych, sale zabaw, sale multimedialne z pełnym wyposażeniem, czytelnia dla dzieci i klubokawiarnia. Całkowita wartość projektu szacowana jest na kwotę ponad 5,2 miliona złotych. Inwestycja związana jest z realizacją programu rewitalizacji.

Czytaj dalej

„Klapki dla Gambii”

2018.07.04. klapki
„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” (Erich Fromm). Końcem czerwca do Chełmka dotarli wolontariusze akcji „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i Pani Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek. W placówkach zebrano odpowiednio:
- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;
- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par;
- Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku – 59 par;
-Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie – 31 par.
Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wiele osób odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego i przyniosło nawet po kilka par klapek. Teraz trafią do Afryki i będą z nich korzystać mieszkający tam ludzie.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk