Pobiegną szukając wiosny

2017.03.23.bieg
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zachęca dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w XIX Biegu Poszukiwaczy Wiosny. Rywalizacja rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 12 na terenie stawów w Chełmku. Uczniowie z podstawówki pobiegną na dystansie jednego kilometra, gimnazjaliści do pokonania będą mieli dwa kilometry. Zachęcamy do udziału.

Czytaj dalej

Uczniowie z Gorzowa "już zaczęli pływać"

2017.03.23.juzplywam1
W ubiegły piątek w ramach kolejnej edycji programu "Już pływam " uczniowie klasy 2 a i 2 b z Gorzowa rozpoczęli naukę pływania na basenie w Brzeszczach. Pod okiem instruktorów rozpoczęli zdobywanie umiejętności pływackich. Kto wie, może może wśród nich mamy przyszłego mistrza olimpijskiego.

Czytaj dalej

"Kocham Cię szkoło" na początek wiosny

2017.03.22.szkolo1
W Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie pierwszy dzień wiosny był wyjątkowy. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zabawy organizując turniej „Kocham Cię szkoło!”. Wybrane reprezentacje uczniów zmagały się w różnych konkurencjach. Musiały wykazać się rozległą wiedzą w wielu kategoriach: np. kalambury, polszczyzna, znajomość lektur szkolnych, czy w licytacjach słownych. Zagadki muzyczne, które przeplatały rywalizację drużyn wprawiały wszystkich w rozrywkowy, wesoły nastrój. Rywalizacja była zacięta, i bardzo wyrównana, walka toczyła się do ostatniej chwili. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, dopingując jednocześnie swoje drużyny. Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali upominki, a kibice słodkości. Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie dziękuje sponsorom pani dyrektor Lucynie Elżbieciak, pani Monice Mocek, pani Agnieszce Tarkowskiej oraz panu Tomaszowi Klima za pomoc i ufundowanie nagród.

Czytaj dalej

Szukają nowego domu

2017.03.22.psy
5 młodych psów szuka nowego domu. Do zaadoptowania jest:
- suczka – maści rudej
- suczka – maści rudo–białej
- suczka – maści szarej
- pies – maści czarnej
- pies – maści czarnej
Zwierzęta zostały zaszczepione w dniu 11.03.2017 roku przeciwko wściekliźnie są zdrowymi, zadbanymi młodymi psami. Osoby chętne do zaadoptowania proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 33/844-90-30.

Czytaj dalej

Gmina Chełmek ponownie w programie „Już pływam”

2017.03.21.plywam
W trosce o rozwój fizyczny dzieci i poprawę bezpieczeństwa w czasie przebywania nad wodą Gmina Chełmek ponownie przystąpiła do programu „Już Pływam”. Decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 styczniaotrzymaliśmy dofinansowanie do jego realizacji w trzech gminnych szkołach. W programie weźmie udział 128 uczniów klas I-III szkól podstawowych, w tym: 60 z SZS nr 1 w Chełmku, 41 z SZS w Bobrku 41 oraz 27 SZS w Gorzowie. Każdy uczeń przejdzie 20 godzin szkolenia na basenie, prowadzonego pod okiem wykwalifikowanego instruktora w 15 osobowych grupach. Uczniowie mają zagwarantowaną opiekę nauczyciela w czasie drogi i pobytu na basenie, przejazd, instruktora i wstęp na basen.

Czytaj dalej

Śniadanie daje moc

2017.03.21.sniadekWiększość ludzi, niezależnie od wieku, doskonale zdaje sobie sprawę, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia. Dzięki niemu zdobywa się energię, potrzebną na każdą chwilę. Ten posiłek jest szczególnie ważny dla dzieci. Przekonywali się o tym uczniowie klas II i III szkoły podstawowej Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. Jednym z jego elementów były warsztaty na temat roli tego posiłku w ciągu dnia. Za aktywny udział w programie szkoła otrzymała certyfikat.

Czytaj dalej

Wieczór z poezją własną

2017.03.16.wieczor221 marca o godzinie 17 po raz 6. Biblioteka Publiczna wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku organizuje Wieczór Poezji Własnej. W ten dzień miłośnicy poezji zaprezentują własne twórczości. Już teraz książnica zachęca do zgłaszania swojego uczestnictwa. Można to zrobić osobiście w siedzibie biblioteki przy ulicy Topolowej 8 lub wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Bliższe informacje dostępne są pod numerem telefonu 33 846 13 36.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor