OSP Chełmek ponownie w programie „Małopolskie Remizy”

2017.07.26.remizy
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku przejdzie modernizację przy pomocy pieniędzy, pochodzących z programu „Małopolskie Remizy”. Jednostka znalazła się bowiem wśród 85 innych OSP, które otrzymały dofinansowanie z tego programu. Prace zakładają odwodnienie wjazdów do garaży, wykonanie progów, wymianę posadzki w pomieszczeniu dowodzenia oraz montaż monitoringu zewnętrznego. Koszt zadania oszacowany został na 23,5 tysiąca złotych, z czego blisko 9 000 złotych pochodzi z programu Małopolskie Remizy. Dla przypomnienia w minionych latach w programie uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z naszej gminy.

Czytaj dalej

Kolorowy światowy peleton dwukrotnie przemknie przez naszą Gminę

2017.05.18.tdp2
To będzie wielkie kolarskie święto w Polsce i nie lada gratka dla wszystkich kibiców tego sportu z naszej gminy. Już po raz 74. kolarze z najlepszych drużyn świata staną na starcie naszego narodowego wyścigu – Tour de Pologne. W tym roku impreza odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia. Zawodnicy zmierzą się z siedmioma etapami o łącznej długości 1150 km. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Po wielu latach wielobarwny peleton ponownie przejedzie przez Chełmek, Gorzów i Bobrek. Nasza Gmina znalazła się bowiem aż dwukrotnie: 31 lipca na trasie 3. etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 161 km oraz 1 sierpnia na trasie 4. etapu z Zawiercia do Zabrza o długości 238 kilometrów. W trakcie przejazdu kolarzy droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów, z tego powodu wystąpią utrudnienia na trasie, którą poruszać się będą zawodnicy.

-
31 lipca kolarze pojadą od strony Śląska, przejadą przez Most Galicyjski, skręcą w prawo na ulicę Oświęcimską, przejadą przez Gorzów również Oświęcimską i opuszczą naszą gminę ulicą Krakowską w kierunku Oświęcimia. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 15:40 a 16:00. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 15:10.

- 1 sierpnia
kolarze pojadą od strony Libiąża i przejadą wzdłuż Chełmka ulicami Krakowską, Piastowską i Śląską, aby po przejechaniu Mostu Galicyjskiego opuścić Województwo Małopolskie. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 14:50 a 15:05. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 14:20.

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang zachęcają wszystkich mieszkańców Gorzowa, Bobrka i Chełmka do kibicowania zawodnikom w trakcie przejazdu przez naszą gminę. Poniżej prezentujemy nagranie, które specjalnie dla mieszkańców naszej gminy przygotował Czesław Lang - dyrektor wyścigu.

Czytaj dalej

Lokalny Animator Sportu - ankieta

2017.07.25.ankieta
Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej zapraszamy do wypełnienia ankiety związanej z ewaluacją projektu Lokalny Animator Sportu 2017. Do udziału w ankiecie zaproszeni są uczestnicy zajęć organizowanych przez Lokalnego Animatora Sportu. Ankieta ma charakter anonimowy a czas jej wypełnienia nie przekracza 10 minut. Ankieta dostępna jest tutaj.

Mieszkanki gminy skorzystały z bezpłatnego badania mammograficznego

2017.07.24.mammobus
W minioną środę na płycie Parku Rodzinnego w Chełmku zaparkował wyjątkowy samochód ciężarowy. W środku dużej naczepy nie znajdowały się jednak transportowane rzeczy, ale nowoczesne-mobilne centrum badań mammograficznych. Z usług specjalistów, pracujących w tak zwanym Mammobusie, skorzystało wiele mieszkanek Gorzowa, Bobrka i Chełmka w wieku od 50 do 69 lat. To właśnie ta grupa wiekowa Pań, według statystyk, jest najbardziej narażona na ryzyko zachorowania na raka piersi. Była to kolejna wizyta Mammobusu w Chełmku.

Czytaj dalej

Blisko 393 tysiące złotych dotacji na przebudowę ul. Długiej w Bobrku

roboty drogowe
Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej – ulicy Długiej (...) w miejscowości Bobrek" zostało zakwalifikowane do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Szacowany koszt prac wyniesie ponad 785 632 złotych (wartość kosztorysowa). Na ten cel Gmina Chełmek otrzymała z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa 392 816 złotych (jednak nie więcej niż 50 % kwalifikowanych kosztów zadania). Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Powiatu Oświęcimskiego (10 % wkładu własnego, czyli ponad 39 tysięcy złotych) oraz Gminy Chełmek (ponad 353 tysiące złotych). Zgodnie z planem wykonawca prac zostanie wyłoniony początkiem sierpnia.

Czytaj dalej

Kolejne zabiegi przeciwko komarom

komar
Informujemy, że od wtorku do czwartku na terenie naszej gminy przeprowadzone zostały kolejne tak zwane „wylewki”, zwalczające larwy komarów. Pracownicy specjalnie wyspecjalizowanej do tego firmy we wtorek pracowali w Gorzowie, w środę w Bobrku oraz w czwartek w Chełmku. Był to już kolejny tego typu zabieg w naszej gminie. Dla przypomnienia podobne działania podejmowane były także w maju i czerwcu i połączone były z tak zwanym „zadymianiem” osobników dorosłych.

Burmistrz Chełmka uhonorowany za zasługi dla policji

2017.07.20.medal
W miniony wtorek 18 lipca na placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się uroczystości, związane ze Świętem Policji. W trakcie uroczystego apelu z okazji 98. rocznicy powstania w tej formacji, w którym uczestniczyli nie tylko funkcjonariusze, przedstawiciele rządu, samorządów i różnych organizacji, w tym także czeskiej i węgierskiej policji, zostały wręczone awanse na wyższe stopnie zawodowe zasłużonym policjantom a także odznaczenia i medale. Uhonorowany został także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Policji, przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odznaczenie wręczyli: nadinspektor Helena Michalak – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz inspektor Robert Strzelecki – pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji. Burmistrz Andrzej Saternus otrzymał wspomniany medal za dotychczasowe działania na rzecz policji, zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę. /Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.oswiecim112.pl/

Czytaj dalej

Mateusz Hudzik zagra we Włoszech!

2017.07.19.Mateusz
Nie tak dawno, ponieważ na początku roku informowaliśmy, że Mateusz Hudzik - uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku, został powołany do Reprezentacji Polski w piłce nożnej w kadrze U-16. Nie trzeba było długo czekać, aby ten niesamowicie utalentowany młody piłkarz osiągnął kolejny wielki sukces. Od 1 lipca jest bowiem zawodnikiem włoskiej drużyny Hellas Verona, której główny skład występuje w Serie A, natomiast Mateusz będzie grał w drużynie U-16. To ogromna szansa życiowa dla podopiecznego trenera Pawła Sidorowicza, przed którym stoją jednak wyzwania nie tylko sportowe, ale także życiowe, do których Mateusz przygotowywał się już od dawna, ucząc się między innymi języka włoskiego. Dzięki temu rozłąka z rodziną i start w nowej drużynie i szkole powinien być łatwiejszy. Trzymamy bardzo mocno kciuki za Mateusza i gorąco wierzymy, że usłyszymy o nim jeszcze wiele razy!

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz