• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 11 listopada - Gminne Uroczystości Święta Niepodległości

   Szczegóły na plakatach
  • 17 listopada - koncert Stanisława Słowińskiego

   Start godzina 18 - zaprasza MOKSiR
  • 22 listopada - niedokończony projekt budowy polskiego Zlina

   Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR - godzina 17.30
  • 24 listopada - "Szlakiem dawnych galarów - Przemszą w świat"

   Spotkanie z podróżnikami Moniką i Jackiem Parisami
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner gison

baner szkola 6+

baner ogloszenia

baner cyfrowe uslugi

baner cmentarz

baner rewitalizacja

baner sprzedaz nieruchomosci

baner program oddluzeniowy

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

mpzp stare miasto

Uczniowie ręcznie wykonali szopki bożonarodzeniowe

2017.12.13.szopki
Święta tuż tuż...w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie można już poczuć ten magiczny czas, a wszystko dzięki uczniom, którzy przygotowali piękne szopki. Każda z nich powstała według własnego pomysłu. Konkurs na szopkę został zorganizowany przez szkołę i parafię św. Jadwigi w Gorzowie. Wszystkie szopki zobaczyć można w szkole do 22.12, następnie przeniesione zostaną do kościoła na okres bożonarodzeniowy.

Czytaj dalej

Burmistrz Chełmka zaprezentował warianty przebiegu obwodnicy

2017.12.11.obwodnica
W minionym tygodniu Andrzej Saternus Burmistrz Chełmka zorganizował spotkanie, podczas którego przedstawił wielowariantową propozycję budowy obwodnicy Chełmka. Uczestniczyli w niej Radni Rady Miejskiej w Chełmku, członkowie zarządów osiedli oraz mieszkańcy. W trakcie spotkania Burmistrz Andrzej Saternus poinformował o podpisanym porozumieniu pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, Gminą Chełmek i Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu oraz zaprezentował cztery propozycje przebiegu tej ważnej trasy. Podczas dyskusji zaproponowana została modyfikacja jednego wariantu. W przypadku pozyskania środków unijnych istnieje realna możliwość realizacji tej inwestycji po 2020 roku.

Czytaj dalej

Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole

2017.12.11.szs
Przez cały 2017 rok w naszej gminie realizowany był program „Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole”, nawiązujący do sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych. Skierowany był do uczniów klas trzecich oraz V i VI szkół podstawowych. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzrostu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewniło im możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

Czytaj dalej

Szkoła w Gorzowie powiększona o nowe pomieszczenia

2017.12.08.gorzow
W minioną środę Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie oficjalnie powiększył się o dwa nowe pomieszczenia. Za kwotę ponad 310 tysięcy złotych przebudowana została kuchnia, powstała nowa jadalnia oraz sala, która w najbliższym czasie zostanie zaadoptowana zgodnie z potrzebami placówki. Dodatkowo prace obejmowały budowę instalacji wodno-kanalizacjnej oraz elektrycznej a także doposażenie kuchni o nowe meble i urządzenia kuchenne. W otwarciu nowych pomieszczeń uczestniczyli uczniowie, którzy od teraz każdego dnia będą z nich korzystać. Tradycyjną wstęgę przeciął Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, któremu towarzyszył (z racji tak zwanych mikołajek) święty Mikołaj. Obiekt został także poświęcony przez księdza Stanisława Rapacza, proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej w Gorzowie. Korzystając z okazji Lucyna Elżbieciak, dyrektor placówki, nagrodziła Burmistrza Andrzeja Saternusa statuetką „Przyjaciel Szkoły”, która zadedykowana jest wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju SZS w Gorzowie.

Czytaj dalej

Burmistrz w roli pomocnika Mikołaja przekazał najmłodszym upominki

2017.12.06.mikołaj
6 grudnia nierozłącznie wiąże się nie tylko ze wspomnieniem świętego Mikołaja, ale także z prezentami, które on przynosi. To trudna i ciężka praca, dlatego też każdego roku szuka on pomocników, którzy pomogą mu roznieść podarunki dla wszystkich grzecznych dzieci. W rolę takiego pomocnika od wielu lat wciela się także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który rokrocznie udaje się do przedszkola i przekazuje duży worek z prezentami. Tak było i w tym roku, gdyż dokładnie dzisiaj Burmistrz odwiedził przedszkolaków z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie, przekazując najmłodszym podarki w postaci zabawek, pluszaków, gier edukacyjnych, puzzli i wiele innych. Wręczając podarunki wywołał duża radość na twarzach dzieci, które wspólnie podziękowały świętemu Mikołajowi i Jego pomocnikowi.

Czytaj dalej

Nowoczesne, przestronne, komfortowe – zmodernizowane przedszkole uroczyście otwarte

2017.12.05.przedszkole
Blisko 106 tysięcy złotych kosztował remont i modernizacja przedszkola w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku, które teraz jest nowoczesne, przestronne, kolorowe i co najważniejsze zapewnia najmłodszym doskonałe warunki do zabawy i nauki. Przekonało się o tym 50 przedszkolaków, którzy jako pierwsi korzystają z nowych pomieszczeń. W minionym tygodniu zmodernizowane przedszkole uroczyście otworzył Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. W tradycyjnym przecięciu biało-czerwonej wstęgi Burmistrzowi towarzyszyli wyjątkowi pomocnicy w postaci dzieci, które swój czas będą spędzały właśnie w nowo powstałych pomieszczeniach.

Czytaj dalej

Młodzieżowa Rada Miejska zaprasza do dzielenia się dobrem

2017.12.13.zbiorkaKosmetyki, słodycze, świąteczne skarpetki, kubki świąteczne, parasolki, sprzęt sportowy i świąteczne upominki – takie i wiele innych rzeczy można podarować wychowankom Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Zbiórkę na ten cel po raz kolejny organizuje Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku we współpracy między innymi z szkołami Gminy Chełmek oraz w połączeniu projektem „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia”. Akcja trwa od 6 do 19 grudnia. Podarki można składać we wszystkich szkołach: w Chełmku, Bobrku i Gorzowie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Czytaj dalej

Program MOKSiR na grudzień

2017.12.11.moksir
Zachęcamy do zapoznania się z grudniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Zwyczaje bożonarodzeniowe połączyły pokolenia

2017.12.08.zwyczaje
W ramach projektu edukacyjnego w bibliotekach szkolnej oraz publicznej Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie zorganizowano spotkanie uczniów klasy II gimnazjum z przedstawicielkami Zespołu Śpiewaczego „Malwa”. Uczennice Paulina Głogowska oraz Sabina Sieczkowska omówiły historię Bożego Narodzenia. Panie przybliżyły młodym mieszkańcom Gorzowa dawne zwyczaje i obrzędy związane z tym świętem oraz zaprezentowały jak kiedyś zdobiono choinki. Był to kolejny projekt, łączący pokolenia w Gorzowie.

Czytaj dalej

"Przedszkolak bezpieczny w domu" - rostrzygnięcie konkursu

2017.12.07.przedszkolak
We wtorek 12 grudnia godz. 10.00 w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Chełmku przy ul. Brzozowej 9 (sala gimnastyczna) odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Przedszkolak bezpieczny w domu”. W tym dniu zaplanowano krótkie przedstawienie w wykonaniu dzieci z gr. „Misie”, spotkanie z aptekarzem i wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie zapraszamy.

Wyjątkowy koncert w przestrzeni chełmeckiego kościoła

2017.12.06.koncert
Końcem listopada w Chełmku odbył się wyjątkowy spektakl świetlno-muzyczny. Jego przestrzenią stał się kościół pw. NMP Królowej Polski, gdzie koncerty muzyczne połączone z oprawą świetlną są już tradycją. Tym razem przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili Natalia i Łukasz Latko oraz Robert Budzyń. Wspomnianą oprawę świetlną opracował i zrealizował ksiądz Bogdan Leśniak, proboszcz parafii. Wyjątkowy koncert, składający się z najpopularniejszych utworów, poprzedzony został licznymi próbami. Dostroić trzeba było nie tylko głos i instrumenty, ale przede wszystkim precyzyjnie dostosować emitery światła, aby końcowy efekt był zaskakujący dla wszystkich. I to zdecydowanie się udało. Wyjątkowe wydarzenie zakończyło się gromkimi brawami dla wykonawców oraz księdza proboszcza.

„Do szkoły czas” - najmłodsi rozpoczęli przygodę z nauką

2017.12.05.slubowanie
W minionym tygodniu ponad 20 najmłodszych dzieci stało się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka nie zabrakło występów, które przygotowali obecni już mali uczniowie, łez wzruszenia rodziców, dużej dawki śmiechu oraz tradycyjnej tyty wypełnionej słodyczami dla wszystkich dzieciaków. Najmłodszych i ich rodziców odwiedził także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który życzył nowym przedszkolakom dobrej zabawy w szkole oraz owocnej nauki.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor