baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner fundusze

baner dlugi popraporty stan

Budowa masztu telefonii komórkowej przy ul. Żeromskiego w Chełmku

Maszt GSM

W związku z zapytaniami kierowanymi do Urzędu Miejskiego w Chełmku, w sprawie „budowy masztu telefonu komórkowego w Chełmku przy ul. Żeromskiego” informujemy, że budowa stacji bazowej telefonii komórkowej na działce oznaczonej w ewidencji gruntów nr 847/12 – obręb Chełmek realizowana jest na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę wydanego przez Starostę Oświęcimskiego na rzecz inwestora firmy P4 Sp. z o. o. z siedzibą: 00-677 Warszawa, ul. Taśmowa 7.

Czytaj dalej

Zmiana godzin działania banku PKO BP

pko.bp .850x

Urząd Miejski w Chełmku informuje, że Bank PKO BP prowadzący obsługę bankową Gminy Chełmek od dnia 04.05.2020 r. będzie czynny w godz. 8:00 do 15:00.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - ponownie otwarty!

ankieta

Szanowni mieszkańcy,
Urząd Miejski w Chełmku uprzejmie informuje, że  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Chełmek prowadzony przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku Sp. z o.o. będzie czynny od dnia 27 kwietnia 2020 r. w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godziny 11.00 do 13.00.

BO Małopolska: składanie zadań przeniesione na jesień

Skadanie zada od 4 maja do 5 czerwca

W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem epidemii, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o kolejnej zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 15 października 2020 roku. Głosowanie zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

Więcej informacji pod adresem: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/bo-malopolska-skladanie-zeznan-przesniesione-na-jesien

Raport z dnia 30.04.2020 r. Burmistrza Chełmka na temat sytuacji w gminie Chełmek w związku z koronawirusem

Szanowni Państwo,

Według stanu na dzień dzisiejszy, na terenie gminy 12 osób objętych jest kwarantanną domową. Wynik ten jest między innymi potwierdzeniem odpowiedzialności i stosowania przez Mieszkańców Naszej gminy wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących podczas epidemii, za co  bardzo dziękuję. Do dzisiaj nie stwierdzono na obszarze gminy żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

Czytaj dalej

ARiMR: Infolinia eWniosekPlus POMOC dla małopolskich rolników

Rusza telefoniczna pomoc techniczna

W Małopolsce 16 kwietnia 2020 roku uruchomiona została infolinia z pomocą techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez internet. W ramach niej działają specjalne numery telefonów, pod którymi nasi pracownicy udzielają informacji na temat obsługi aplikacji eWniosekPlus. Z ich pomocą, krok po kroku, można skutecznie wypełnić i wysłać wniosek.
Od 2018 roku obowiązkową formą ubiegania się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe jest forma elektroniczna. Dla wszystkich, którzy mieli problem z obsługą komputera, brakiem sprzętu lub dostępu do internetu, w ARiMR co roku dostępne były punkty pomocy technicznej ze stanowiskami komputerowymi. Obecnie, ze względu na stan epidemii, pracujemy bez bezpośredniego kontaktu z rolnikami. Infolinia obsługiwana przez specjalistów ds. obsługi aplikacji eWniosekPlus ma za zadanie umożliwić skorzystanie z tego rodzaju pomocy wszystkim osobom, które chcą uzyskać dopłaty za 2020 rok, a mogą mieć problemy z obsługą narzędzia internetowego lub mają wątpliwości co do poprawnego wypełnienia wniosku na którymkolwiek z jego etapów.
Zachęcamy do korzystania z infolinii. Termin na złożenie wniosku został przedłużony do 15 czerwca. Warto jednak nie zwlekać z dopełnieniem formalności, bo im szybciej wnioski dotrą do ARiMR, tym szybciej pieniądze zaczną trafiać na konta rolników.
Numery telefon dostępne na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce „Oddziały Regionalne ARiMR” oraz na fb pod linkiem: https://link.do/QLpox

„Pomoc szyta na miarę”

 1000x670 KRK

W ramach akcji pn. „Pomoc szyta na miarę” ogłoszonej przez samorząd województwa małopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie do końca kwietnia 2020 r. pracownicy 5 firm społecznych uszyją 12 500 bawełnianych maseczek wielorazowego użytku. Zdezynfekowane i zapakowane w folię trafią do pracowników i podopiecznych instytucji sektora pomocy społecznej, przede wszystkim domów pomocy społecznej.

Jedną z firm społecznych, które biorą udział w akcji jest Spółdzielnia Socjalna Albert z Chełmka. Od 2018 r. zajmuje się wykonywaniem usług profesjonalnego niszczenia dokumentów dla firm i administracji publicznej. Zatrudnia osoby niepełnosprawne intelektualnie – byłych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Chełmka oraz ich oddziałów w Libiążu i na Dworach. Jej założycielami są Fundacja im. Brata Alberta i Fundacja Przyjaciół Fundacji Brata Alberta. Maseczki zostaną uszyte przez 10 osób, w tym osoby niepełnosprawne, przy pomocy instruktorów – pracowników spółdzielni.

„Pomoc szyta na miarę” to wsparcie dla przedsiębiorstw społecznych, które znalazły się w trudnej sytuacji gospodarczej oraz dla sektora pomocy społecznej, który zostanie wyposażony w środki ochronne. Na realizację akcji zostaną przeznaczone środki pochodzące z projektu Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej – etap II.

Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/sprawy-spoleczne-i-rodzina/125-tys-maseczek-dla-potrzebujacych-ruszyla-akcja-pomoc-szyta-na-miare, a także na profilu Fb: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie/Małopolska Ekonomia Społeczna

Stypendia Burmistrza Chełmka za osiągnięcia w sporcie przyznane

sport

Na podstawie Uchwały Nr XXXV/312/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe, Burmistrz Chełmka przyznał stypendia sportowe najlepszym zawodnikom. W tym roku otrzymało je 28 osób. Poniżej przedstawiamy listę osób uhonorowanych stypendiami sportowymi w 2020 roku. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć


Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

 

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2019 r.): 12600
12 600

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2020 rok): 11 569 179,16 PLN
11 569 179,16 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 4 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek