Młodzieżowa Rada Miejska zaprasza do dzielenia się dobrem

2017.12.13.zbiorkaKosmetyki, słodycze, świąteczne skarpetki, kubki świąteczne, parasolki, sprzęt sportowy i świąteczne upominki – takie i wiele innych rzeczy można podarować wychowankom Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Zbiórkę na ten cel po raz kolejny organizuje Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku we współpracy między innymi z szkołami Gminy Chełmek oraz w połączeniu projektem „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia”. Akcja trwa od 6 do 19 grudnia. Podarki można składać we wszystkich szkołach: w Chełmku, Bobrku i Gorzowie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Czytaj dalej

Trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej powędrowało do Bobrka

2017.06.05.quiz
Którą edycję najsłynniejszego włoskiego wyścigu kolarskiego – Giro d'Italia – obchodziliśmy w tym roku? Jak nazywa się najlepszy strzelec w historii ligi mistrzów ? Na jakim ocenie leżą Malediwy? Jak nazywa się obszar ziemi, otaczający biegun północny?To tylko niektóre pytania, z którymi zmierzyli się reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy podczas drugiego quizu wiedzy dla gimnazjalistów o Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. W tym roku rywalizacja była równie ciekawa. Do ostatniej chwili żadna z drużyn nie mogła być pewna swojego miejsca. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie z Bobrka, którzy rzutem na taśmę o jeden punkt wyprzedzili swoich rówieśników z Gorzowa i to właśnie do nich powędrowało trofeum i pozostanie tam na cały rok.

Czytaj dalej

W świecie dziecka, czyli najmłodsi wspólnie bawili się z Młodzieżową Radą Miejską - fotogaleria

2017.06.01.dzien dziecka
Powoli tradycją staje się, że 1 czerwca każdego roku Plac Reprezentacyjny przy Urzędzie Miejskim w Chełmku wypełnia się uśmiechniętymi młodymi osobami. W tym roku było podobnie za sprawą kolejnej edycji „Dnia Dziecka” z Młodzieżową Radą Miejską w Chełmku. Nie zabrakło gier, konkurencji sportowych, plastycznych i zręcznościowych, były smaczne przekąski oraz wspólna zabawa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wielka dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. W sumie w ciągu pięciogodzinnej imprezy przez plac przewinęło się kilkaset dzieci! Słodką niespodziankę przygotował także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który przekazał dzieciom kosz słodyczy oraz korzystając z okazji życzył pięknego przeżycia czasu młodości. Organizatorami byli: Burmistrz Chełmka, Młodzieżowa Rada Miejska oraz OSP Chełmek.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Dziecka z OSP Chełmek i Młodzieżową Radą Miejską!

2017.05.30.dziendziecka
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmku zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy podczas obchodów Dnia Dziecka 2017! Będą gry i zabawy ruchowe, konkursy, malowanie twarzy, wspólne rysowanie, fotobudka, dmuchańce oraz jak zawsze słodkie przekąski i napoje. Początek zabawy już w najbliższy czwartek 1 czerwca o godzinie 10 na Placu Reprezentacyjnym przy Urzędzie Miejskim w Chełmku. Zachęcamy do udziału! Więcej szczegółów na plakatach.

Czytaj dalej

Charytatywna zbiórka trafiła do wychowanków Domu Dziecka

2017.04.21.akcja
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wspaniałym akcentem zakończyła się akcja charytatywna dla wychowanków Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu, zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Chełmku. Przez ponad miesiąc uczniowie i rodzice przynosili do szkół liczne produkty, przydatne każdego dnia w domu dziecka, w tym między innymi zabawki, gry, żywność długoterminową, słodycze i wiele, wiele innych. W czwartek grupa zaangażowanych osób wspólnymi siłami zapakowała i dostarczyła do placówki wszystkie zebrane artykuły. A pracy było bardzo dużo, ponieważ akcja przekroczyła wszelkie oczekiwania! Dostarczenie tych rzeczy nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc pracowników Wodociągów Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku, którzy nie tylko udostępnili swój samochód wraz z przyczepą, ale także pomogli pakować i nosić zebrane artykuły.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl