baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner fundusze

baner dlugi popraporty stan

Mieszkańcy radośnie uczcili święto gminy - fotogaleria

2018.05.21. Dni Chelmka
To był gorący weekend w gminie Chełmek. Nie chodzi tu jednak o pogodę, ale atmosferę, która towarzyszyła naszemu świętu, czyli Dniom Chełmka 2018. W obszernym programie każdy znalazł coś dla siebie. Były zawody wędkarskie, koncerty, pokazy sprawności bojowej, turnieje w różnych dyscyplinach a nawet rajd rowerowy. Nie zabrakło oczywiście stoisk gastronomicznych z między innymi lodami, goframi, zabawkami oraz różnych karuzel i huśtawek. „Wisienką na torcie” był oczywiście bardzo energetyczny występ gwiazdy Dni Chełmka, czyli Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który doskonale „rozbujał” licznie zebraną publiczność w rytm najsłynniejszych swoich utworów. Co więcej wbrew wcześniejszym prognozom pogoda bardzo dopisała, dzięki temu święto naszej gminy było jeszcze bardziej radosne. /Fotoreportaż: Paweł Waligóra/

Wszystko zaczęło się już w piątek w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Tam na scenie wystąpił „mroczny bard z Bristolu”, czyli Matt Elliot. Zanim jednak rozbrzmiały pierwsze nuty otwarta została wystawa Jerzego Talika - „Rysunki z mojej szuflady...”, którą można podziwiać w Galerii Epicentrum.

Kolejny dzień rozpoczął się tradycyjnymi zawodami wędkarskimi dla dorosłych. W sobotę nie zabrakło gier i konkurencji sprawnościowych, turnieju tenisa ziemnego oraz pokazu sprawności bojowej OSP Chełmek. Pierwszy raz odbyła się akcja wymiany rzeczy niepotrzebnych, a przydatnych innym. Tuż popołudniu swój dorobek zaprezentowały dzieci oraz ich starsi koledzy i koleżanki ze szkół. Mieszkańcy mogli się także wykazać siłą podczas zmagań „Strongman Chełmek 2018”. Przyjrzeli się także pokazowej walce w wykonaniu oświęcimskiej szkoły „Krav Maga”. Na zakończenie grupa kabaretowa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozbawiała do łez zebranych mieszkańców, którzy po występie mogli ruszyć w taniec, który „wirował” do północy.

Niedziela rozpoczęła się również rywalizacją wędkarzy, tylko że tych najmłodszych. Równocześnie w tenisa zagrały kobiety. Wielkim i ciekawym wydarzeniem, które przyciągnęło bardzo dużą liczbę uczestników, był Rowerowy Rajd Bibliotekarzy. Była to bowiem okazja nie tylko do obcowania z piękną naturą, ale także dobrą książka. „Po obiedzie” przybyli do Parku Rodzinnego mogli podziwiać plenerową wystawę twórczości RSTK w Chełmku oraz działania plastyczne z Fundacją Otwartego Serca. Godziny 16-19 należały do dzieci. To właśnie wtedy trwały zabawy i animacje dla najmłodszych, prowadzone przez panią Klaun Dyzię. Po tej godzinie rozpoczęły się ostatnie koncerty. Najpierw na scenie wystąpili muzycy „Terapolka i przyjaciele”, którzy znakomicie przygotowali publiczność do głównego punktu programu, czyli występu Andrzeja Piasecznego. „Piasek”, bo tak brzmi artystyczny pseudonim jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów, tradycyjnie nie zawiódł, prezentując na scenie nie tylko znakomity kunszt muzyczny, swoje najbardziej znane utwory, ale także wyjątkowy pokaz świateł połączony z projekcją, wyświetlaną na telebimie. O tym, jak udany był to koncert, świadczy chociażby długa kolejka fanów, która ustawiła się po autografy. Artysta złapał wyjątkowy kontakt z publicznością, co zaowocowało naprawdę dobrą zabawą.

- Bardzo się cieszę, że tegoroczne Dni Chełmka okazały się tak udane. Śmiało mogę powiedzieć, że było to święto wszystkich nas, każdego mieszkańca Chełmka, Gorzowa i Bobrka. Bardzo miło było patrzeć na spacerujące rodziny z dziećmi, sąsiadów rozmawiających ze sobą, bawiącą się młodzież i starszych. Dodatkowo cieszy fakt, że wiele osób wróżyło złą pogodę, a okazało się całkowicie inaczej. Było pięknie, energicznie, rodzinnie i na tym nam bardzo zależało. Dziękuję wszystkim za udział i już teraz zapraszam na przyszłoroczne święto - podsumowuje burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć


Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

 

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2019 r.): 12600
12 600

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2020 rok): 11 569 179,16 PLN
11 569 179,16 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 20 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana