Jestem na pTak! Z przyrodą za pan brat!

DSC 2561

Jak posługiwać się mapą i kompasem? Jakie zwierzęta spotkamy w gorzowskim lesie? Na jakim drzewie szyszki rosną w górę a na jakim w dół? Co znaczą kolory pasków namalowanych na niektórych drzewach? Jak wieszać budki dla sów, a jak dla pozostałych ptaków?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczniowie klas IV i VI Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie, uczestnicy leśnej wyprawy, której głównym celem było zamontowanie na drzewach budki dla puszczyków oraz dwóch budek dla innych ptaków. Wycieczka była też ważną lekcją przyrody oraz sprawdzianem umiejętności czytania map i orientacji w terenie. Uczniowie odwiedzili szkółkę dębów i wiązów a szóstoklasiści mogli podziwiać całkiem spore drzewka, które sadzili jako „zerówkowicze”. Na koniec spotkania pracownicy Nadleśnictwa Chrzanów przeprowadzili konkurs z nagrodami, podsumowujący zdobytą wiedzę.

Wycieczka przyrodnicza była efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie, które podarowało szkole budkę dla puszczyków. Kolejne dwie budki przekazał dyrektor MOKSiR w Chełmku pan Waldemar Rudyk, a dzięki zaangażowaniu i wsparciu pani Eweliny Boruń – zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Chrzanów oraz panów leśniczych Michała Zdebika i Grzegorza Września nowe domki dla ptaków zostały przymocowane do drzew w gorzowskim lesie. Czwartkowe edukacyjne przedsięwzięcie było wstępem do „Nocy Sów”, która odbędzie się w do szkole 22 marca i będzie jednym z przedsięwzięć w ramach Ogólnopolskiej Nocy Sów, organizowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii Pawła Waligóry.

/źródło: SZS Gorzów U.Guja/

Dzisiaj jest: 24 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor