Życzenia z okazji Święta Policji

2018.07.24. policja
Z okazji 99. rocznicy powołania Polskiej Policji pragnę złożyć wyrazy uznania, połączone z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji, dbających każdego dnia o bezpieczeństwo mieszkańców całej Gminy. Czasy, w których obecnie żyjemy, stają się coraz bardziej niespokojne. Tym bardziej potrzeba więc dobrych policjantów, którzy będą traktowali ten zawód nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim jako służbę do wypełnienia. Społeczeństwo wielokrotnie może przekonać się o tym, jak ważna jest to misja, kiedy nieraz z narażeniem życia ratują Państwo potrzebujące osoby. Dodać do tego trzeba także wszelką działalność edukacyjną, dzięki której mieszkańcy już od najmłodszych lat mogą uczyć się reagowania na zachowania niebezpieczne.

Dlatego też proszę przyjąć moje szczere życzenia zdrowia, samych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym, przychylności spotykanych osób oraz wytrwałości w ciężkiej służbie dla dobra społeczeństwa. Życzę także szacunku społecznego, który będzie największą motywacją do realizowania się w policyjnej służbie.

Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka