Szkolny Dzień Bezpieczeństwa w SZS w Gorzowie

2018.06.27. bezpieczenstwo 1
Tuż przed wakacjami do Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie zaproszeni zostali przedstawiciele policji. Panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentowały uczniom, jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Przedstawiły zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób.

Uczniowie  mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia w miejscach publicznych podczas masowych imprez typu: koncert, mecz itp. Policjantki przypomniały  również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziały o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli paniom policjantkom podziękowanie za poświęcony czas i dobre rady.

2018.06.27. bezpieczenstwo 2

Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz