Bobrek- pierwszy przystanek na trasie Rajdu Konnego

2018.05.09.ułani
27 kwietnia  przy Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku zatrzymali się uczestnicy IV Rajdu Konnego trasą ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z KL Auschwitz. Pierwszy przystanek na trasie został zorganizowany przez dyrektora szkoły przy współpracy z OSP Chełmek, OSP Libiąż-Moczydło i MOKSiR Chełmek. Tego samego dnia, przed spotkaniem z uczestnikami rajdu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Wysłuchali wykładu wygłoszonego przez pana Mieczysława Potejkę – wiceprezesa Sądu Okręgowego w Krakowie i członka Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie, z którym współpracuje szkoła.

W tym roku obchodzona jest 75. rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z piekła KL Auschwitz. Uczniowie SZS w Bobrku swoim zaangażowaniem włączyli się w wielkie dzieło wskrzeszenia i ocalenia pamięci o bohaterskim rotmistrzu. Bardzo szybko zaprzyjaźnili sięz końmi i jeźdźcami. Podziwiali entuzjazm, zapał, poświęcenie i wytrzymałość na trudy niełatwej, kilkudniowej wyprawy, szczególnie najmłodszych uczestników rajdu.

Dzisiaj jest: 16 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław