Nowy samochód już służy uczestnikom WTZ w Chełmku

2018.02.21 1
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogą już korzystać z nowego środka transportu. 17-osobowy Mercedes Sprinter, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, został zakupiony za kwotę blisko 289 tysięcy złotych przy wsparciu finansowym między innymi gminy Chełmek. Miasta Oświęcim, starostwa powiatowego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W minionym tygodniu podczas uroczystości w Oświęcimiu nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków oraz poświęcenie samochodu przez ks. dziekana Józefa Pilcha z Bulowic i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Prezesa Zarządu Fundacji im. Brata Alberta.

- To kolejna ważna inwestycja, która na pewno w znacznym stopniu ułatwi transport osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że dzięki temu uczestnicy WTZ będą mogli przemieszczać się w komfortowych i odpowiednio do tego przygotowanych warunkach - podkreśla Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

- Realizacja tego projektu zabezpieczyła potrzeby dowozu 60 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu oświęcimskiego: gminy Chełmek i miasta Oświęcim. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PFRON i władzom samorządowym za wsparcie i zauważenie codziennych potrzeb osób niepełnosprawnych. To realna i bardzo wartościowa pomoc, z której osoby niepełnosprawne będą korzystać każdego dnia. Serdecznie dziękujemy - tłumaczą przedstawiciele WTZ.

2018.02.21 2

2018.02.21 3

2018.02.21 4

2018.02.21 5