Szkoła w Bobrku wyróżniona w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch”

2018.01.09.niemiecki
Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut „Erlebnisreise mit Deutsch” – „Z niemieckim w drogę”. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pocztówki z wakacji. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Kolasy, nauczyciela języka niemieckiego , pracowali w zespołach, w których wykonali sześć prac konkursowych. Szkoła znalazła się w gronie 62 wyróżnionych spośród 397 szkół z całej Polski. Nagrodą w konkursie był box z grami do nauki języka niemieckiego oraz książki. Każdy uczeń otrzymał dodatkowo dyplom i pamiątkową przypinkę. Serdecznie gratulujemy!

- Zadanie konkursowe nie należało do łatwych ze względu na kryteria, które należało spełnić. Forma i grafika były dowolne, pozdrowienia w języku niemieckim sformułowane musiały być na poziomie odpowiadającym poziomowi ucznia na jednej ze stron. Dodatkowym wyzwaniem dla uczniów było umieszczenie w pozdrowieniach min. 3 niemieckich słów z 19 podanych przez organizatora konkursu, natomiast tekst pocztówki nie mógł przekraczać 150 znaków ze spacjami. Szkołę reprezentowali: Joanna Siuda, Gabriela Piwowarczyk, Karolina Szpiegla, Kacper Knapczyk, Mateusz Sowa, Maciej Skucha, Dominika Dragosz, Patrycja Zambrzycka, Julia Guńka, Julia Czerw, Patrycja Bagnicka, Martyna Jedynowicz, Martyna Szewczyk, Oliwia Janiga, Natalia Waliczek, Aleksandra Gołowieszko, Weronika Stępień, Aleksandra Mrożek, Aleksandra Waliczek, Emilia Szyjka i Wiktoria Rudnicka – tłumaczą przedstawiciele SZS w Bobrku.

Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin