Zmiany w zbiórce odpadów komunalnych - odpady ulegające biodegradacji

2018.01.05.odpady1Szanowni Państwo

Z początkiem 2018r. Gmina Chełmek zobligowana została do dostosowania selektywnego odbioru odpadów komunalnych do zapisów Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Każdy, kto zadeklaruje selektywny sposób zbiórki odpadów, będzie musiał z odpadów zmieszanych wydzielić: papier, szkło kolorowe, szkło bezbarwne, tworzywa sztuczne i odpady ulegające biodegradacji.

Bioodpady to w istocie ulegające biodegradacji odpady z ogrodów i parków, a także odpady spożywcze i kuchenne. Dotychczas od mieszkańców odbierane były jedynie odpady zielone z ogrodów. Konieczne jest więc uzupełnienie systemu o odbiór resztek kuchennych i spożywczych. Odpady zielone, pochodzące z ogrodów, muszą być zbierane oddzielnie - system ich zbiórki nie ulega zmianie. Pozostałe bioodpady ze szczególnym uwzględnieniem resztek kuchennych i spożywczych zbierane będą do osobnych pojemników.

Szczegóły dotyczące zbiórki odpadów ulegających biodegradacji zamieszczono w zakładce /Opdady Komunlane/Selektywna Zbiórka Odpadów

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk