W odblaskach bezpieczniej!

2017.11.05.odblaski
Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku po raz kolejny uczestniczył w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. W minionym tygodniu na sali gimnastycznej odbył się „odblaskowy finał”, podczas którego uczniowie dumnie zaprezentowali posiadane elementy odblaskowe. Biorąc udział w przedstawieniu, recytując wiersze oraz śpiewając piosenki o zasadach ruchu drogowego podkreślili, że są świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami dróg.

- Konkurs „Odblaskowa Szkoła” daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych – informują organizatorzy.

Organizacja „Odblaskowej Szkoły” w SZS nr 1 w Chełmku została wsparta finansowo przez: Urząd Miejski w Chełmku, P.P.H.U Stanform, P.P. H. Krawczyk Marek, SZAN Materiały Budowlane oraz Radę Rodziców SZS nr 1 w Chełmku. Dzięki przekazanym pieniądzom wszyscy uczniowie szkoły zostali wyposażeni w różne gadżety odblaskowe, otrzymali piękne kamizelki, zawieszki i opaski.
Pełna fotogaleria znajduje się tutaj.

2017.11.05.odblaski 1

2017.11.05.odblaski 2