"Dolina Soły" zaprasza do projektu "Kuchnia"

2017.06.26.kuchnia
Zarząd Stowarzyszenia LGD „Dolina Soły” zaprasza właścicieli karczm, restauracji, punktów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych świadczących usługi gastronomiczne do udziału w projekcie pt. „Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją” – KUCHNIA. Projekt skierowany jest do lokali gastronomicznych, w których w serwowanym menu znajduje się przynajmniej jedna potrawa regionalna lub w wyniku udziału w projekcie właściciele punktów zobowiążą się do wprowadzenia w swoim menu minimum jednej takiej potrawy.

Projekt ma na celu ożywienie regionalnych tradycji kulinarnych i upowszechnienie lokalnych potraw tradycyjnych, jak również aktywizację właścicieli obiektów gastronomicznych w kierunku utworzenia silnej marki lokalnej opartej na tradycji kuchni regionalnej. Przyczyni się nie tylko do promocji lokalnego dziedzictwa ukazanego w tradycji kulinarnej, ale również będzie dobrym narzędziem marketingowym ułatwiającym promocję lokalnej oferty gastronomicznej atrakcyjnej dla gości odwiedzających obszar LGD "Dolina Soły".

Projekt przewiduje udział 15 restauratorów z terenu LGD "Dolina Soły". W ramach projektu planowane jest utworzenie ścieżki tematycznej (szlaku) pn. „Kulinarny Szlak Doliny Soły”, na której znajdzie się 15 miejsc serwujących potrawy regionalne. Miejsca te zostaną oznakowane i naniesione na mapy, które znajdą się na terenie każdej z gmin. Każdy restaurator biorący udział w przedsięwzięciu otrzyma certyfikat udziału w projekcie oraz tablicę, która będzie jej wyróżnikiem spośród innych obiektów gastronomicznych. Przewiduje się również promocję projektu, a tym samym biorących udział w projekcie lokali gastronomicznych poprzez kampanię promocyjną w prasie, stronach internetowych Stowarzyszenia oraz gmin członkowskich LGD. W ramach projektu zostanie opracowany i wydany „Przewodnik Kulinarny”, w którym znajdą się ujęte w projekcie potrawy regionalne oraz lokale gastronomiczne.

„Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją” – KUCHNIA, to projekt pozytywnie wpływający na rozwój lokalnej przedsiębiorczości w oparciu o dziedzictwo kulinarne. Udział w projekcie jest szansą na wypromowanie Państwa oferty kulinarnej oraz podniesienie prestiżu Państwa firmy/działalności w skali całego kraju. Osoby/podmioty zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o złożenie pisemnej deklaracji udziału (wzór deklaracji do pobrania) wraz z opisem regionalnego produktu kulinarnego, jaki Państwo posiadają w swojej ofercie lub zamierzają wprowadzić do oferty. W przypadku dużej liczby zainteresowanych o zakwalifikowaniu się do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2017 r. pod adresem ul. Edukacyjna 9, 32-600 Rajsko, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia LGD "Dolina Soły" pod numerem 33 843-60-28.

42 8110 1023 2006 0300

Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian