"Dolina Soły" zaprasza do projektu "Kuchnia"

2017.06.26.kuchnia
Zarząd Stowarzyszenia LGD „Dolina Soły” zaprasza właścicieli karczm, restauracji, punktów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych świadczących usługi gastronomiczne do udziału w projekcie pt. „Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją” – KUCHNIA. Projekt skierowany jest do lokali gastronomicznych, w których w serwowanym menu znajduje się przynajmniej jedna potrawa regionalna lub w wyniku udziału w projekcie właściciele punktów zobowiążą się do wprowadzenia w swoim menu minimum jednej takiej potrawy.

 

Projekt ma na celu ożywienie regionalnych tradycji kulinarnych i upowszechnienie lokalnych potraw tradycyjnych, jak również aktywizację właścicieli obiektów gastronomicznych w kierunku utworzenia silnej marki lokalnej opartej na tradycji kuchni regionalnej. Przyczyni się nie tylko do promocji lokalnego dziedzictwa ukazanego w tradycji kulinarnej, ale również będzie dobrym narzędziem marketingowym ułatwiającym promocję lokalnej oferty gastronomicznej atrakcyjnej dla gości odwiedzających obszar LGD "Dolina Soły".

Projekt przewiduje udział 15 restauratorów z terenu LGD "Dolina Soły". W ramach projektu planowane jest utworzenie ścieżki tematycznej (szlaku) pn. „Kulinarny Szlak Doliny Soły”, na której znajdzie się 15 miejsc serwujących potrawy regionalne. Miejsca te zostaną oznakowane i naniesione na mapy, które znajdą się na terenie każdej z gmin. Każdy restaurator biorący udział w przedsięwzięciu otrzyma certyfikat udziału w projekcie oraz tablicę, która będzie jej wyróżnikiem spośród innych obiektów gastronomicznych. Przewiduje się również promocję projektu, a tym samym biorących udział w projekcie lokali gastronomicznych poprzez kampanię promocyjną w prasie, stronach internetowych Stowarzyszenia oraz gmin członkowskich LGD. W ramach projektu zostanie opracowany i wydany „Przewodnik Kulinarny”, w którym znajdą się ujęte w projekcie potrawy regionalne oraz lokale gastronomiczne.

„Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją” – KUCHNIA, to projekt pozytywnie wpływający na rozwój lokalnej przedsiębiorczości w oparciu o dziedzictwo kulinarne. Udział w projekcie jest szansą na wypromowanie Państwa oferty kulinarnej oraz podniesienie prestiżu Państwa firmy/działalności w skali całego kraju. Osoby/podmioty zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o złożenie pisemnej deklaracji udziału (wzór deklaracji do pobrania) wraz z opisem regionalnego produktu kulinarnego, jaki Państwo posiadają w swojej ofercie lub zamierzają wprowadzić do oferty. W przypadku dużej liczby zainteresowanych o zakwalifikowaniu się do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2017 r. pod adresem ul. Edukacyjna 9, 32-600 Rajsko, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia LGD "Dolina Soły" pod numerem 33 843-60-28.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech