Zielone światło do budowy „Skweru dzieci i młodzieży” ze skate parkiem

2018.05.30. umowa 1
Dwa podpisy, dające zielone światło do rozpoczęcia prac, związanych z budową „Skweru dzieci i młodzieży”, który powstanie w rejonie ulic Kolejowej i Brzozowej w Chełmku. W minionym tygodniu umowę na wykonanie prac, związanych z budową nowego obiektu, podpisali burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Tomasz Brzozowski, właściciel firmy Altramps z Trzebini, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, a co za tym idzie wygrała przetarg. Podpisany dokument jest kolejnym krokiem, zmierzającym do powstania wspomnianego skweru. Zgodnie z umową koszt wykonanych prac wyniesie 2 578 080 zł, z czego gmina Chełmek uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1 078 226,54 zł. „Skwer dzieci i młodzieży” będzie gotowy już w tym roku. Termin zakończenia robót przewidziano na 14 września.

Plac zabaw poszerzy ofertę wypoczynkową i integracyjna dla dzieci i ich rodziców Skate Park natomiast zadedykowany będzie szczególnie młodzieży. W tym miejscu będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje i zamiłowania, ale również integrować się we wspólnie spędzanym czasie. Park linowy przewidziano jako przestrzeń aktywności fizycznej i atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu dla osób z różnych grup wiekowych. Nowo-powstałe obiekty będą posiadały elementy, służące nie tylko osobom korzystającym z nich w danej chwili (czyli między innymi rampy, podjazdy, pochylnie, konstrukcje zabawowe), ale także dla osób obserwujących lub towarzyszących (między innymi ławki, stojaki rowerowe).

Szczegóły dostępne są tutaj: Dzieci i młodzież będą mieli swój skwer ze skate parkiem

2018.05.30. umowa 4

2018.05.30. umowa 2

2018.05.30. umowa 3