Trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej trafiło do SZS-P nr 2

2016.06.03.quiz 5
Jak nazywa się kraj, który po Islandii jest najsłabiej zaludnionym w Europie? Który kraj leży około 290 kilometrów od Grenlandii? Kto zwyciężył w tegorocznym wyścigu Giro d'Italia? Na te oraz wiele innych pytań musieli odpowiedzieć reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy, którzy 1 czerwca spotkali się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Chełmku, aby po raz pierwszy w historii rywalizować między sobą o Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w przygotowanym przez młodych radnych quizie wiedzy dla gimnazjalistów. Rozgrywka była bardzo zacięta, czego dowodem jest fakt, że zarówno o pierwsze jak i trzecie miejsce trzeba było przeprowadzić dogrywkę, w której wzięli udział kapitanowie poszczególnych drużyn. Ostatecznie Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej trafiło do reprezentacji Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku i to właśnie w tej placówce będzie oczekiwać na następny quiz, już za niecały rok.

Zanim jednak uczniowie przystąpili do rywalizacji, solidną rozgrzewkę zapewnił im Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który zadał młodzieży kilka pytań z zakresu wiedzy o naszej gminie. Korzystając z okazji podkreślił także ideę wzajemnej rywalizacji oraz złożył uczestnikom oraz organizatorom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Quiz, prowadzony przez młodych radnych, składał się z 35 pytań, podzielonych na pięć kategorii: Bajki z dzieciństwa, sport, jaka to melodia?, rebusy oraz wąż słowny. Na każde zagadnienie drużyny odpowiadały równocześnie na kartkach. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także dużym skupieniem, ponieważ na przykład pierwsza kategoria składała się z trailerów różnych bajek, które zmieniały się co jakiś czas. Dodatkowo były prezentowane w obcym języku. Również wiele entuzjazmu wzbudziła ostatnia kategoria, w której pierwsza litera odpowiedzi była taka sama, jak ostatnia litera ostatniej odpowiedzi. Drobny błąd już na początku mógł pociągnąć za sobą kolejne. Na szczęście zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze.

Po podsumowaniu punktów po wszystkich pięciu kategoriach okazało się, że Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku oraz Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku mają takie same wyniki, gdyż uzyskali po 30 punktów. Podobnie było w przypadku reprezentacji Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie oraz Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku, które uzyskały po 29 punktów. Konieczne były więc dwie dogrywki, w których kapitanowie drużyn odpowiadali pisemnie na zadane pytanie. Zwycięzcą został ten, który był najbliżej poprawnej odpowiedzi.

W pierwszej dogrywce pytanie brzmiało: „Podaj długość polskiej granicy morskiej”. Bardziej precyzyjny okazał się zawodnik SZS-P nr 2, dzięki czemu to właśnie do reprezentacji, w skład której weszli Wiktor Mazgaj, Sebastian Kopyć, Oliwia Kysiak i Patrycja Król, po raz pierwszy w historii trafiło Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. W drugiej dogrywce pytanie dotyczyło łącznej długości polskiej granicy. W tym przypadku bliżej prawidłowej odpowiedzi był zawodnik z SZS w Gorzowie.

Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco:
1. miejsce – SZS-P nr 2 w Chełmku
2. miejsce – SZS nr 1 w Chełmku
3. miejsce – SZS w Gorzowie
4. miejsce – SZS w Bobrku

Młodzieży z gimnazjum wraz z opiekunami należą się ogromne podziękowania za udział, natomiast radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej za inicjatywę stworzenia quizu, przygotowanie go oraz poprowadzenie. Według założenia rywalizacja ma być organizowana każdego roku, w okolicach Dnia Dziecka. Nagrodą główną jest Trofeum Przechodnie, które za każdym razem ma trafiać do zwycięskiej drużyny. Mamy nadzieję, że ta tradycja, która łączy nie tylko rywalizację, ale także dobrą zabawę oraz sprawdzian wiedzy, przyjmie się w naszej gminie.
2016.06.03.quiz
2016.06.03.quiz 1
2016.06.03.quiz 2
2016.06.03.quiz 3
2016.06.03.quiz 4

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian