Uczniowie wybierali swoich kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej

2016.11.07.wyborymrm 2
7 października uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy wybierali swoich przedstawicieli w drugiej kadencji Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Chełmku. Ten dzień poprzedziła oczywiście kilkutygodniowa kampania wyborcza, w której kandydaci mieli za zadanie jak najlepiej zaprezentować się swoim rówieśnikom i nakłonić ich do oddania głosu właśnie na nich. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim uczniom z klas podstawowych 4-6 oraz 1-3 gimnazjum. Glosowanie trwało od 9 do 11.

Młodzieżową Radę Miejską tworzą młodzi ludzie, wybierani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach, odbywających się w poszczególnych szkołach. Celem działania rady jest promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży, integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie gminy, podejmowanie działań na rzecz zaspokajania potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców gminy a także organizacja aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym. W roku szkolnym 2016/2017 rozpocznie się druga kadencja tego organu.

Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku liczy w sumie 16 członków, w zależności od liczby uczniów danej szkoły. Najwięcej radnych, bo 6 (3 - podstawówka, 3 - gimnazjum), pochodzi z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Chełmku. 4 osoby w radzie pochodzą z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku. Po dwóch przedstawicieli mają dwie szkoły: Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku oraz Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie. Dwie osoby zostaną zaproponowane przez opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. Mogą to być uczniowie, mieszkający w Gminie Chełmek, jednak uczący się także w szkołach poza naszą gminą.

2016.11.07.wyborymrm

2016.11.07.wyborymrm 1

2016.11.07.wyborymrm 3

2016.11.07.wyborymrm 4

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz