Uczniowie z Bobrka obronili trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku

2018.06.13. MRm 1
Jak nazywa się jeden z najsłynniejszych prądów morskich północnego Atlantyku, który wypływa z Zatoki Meksykańskiej? Równoleżniki wyznaczają długość czy szerokość geograficzną? W którym roku piłkarze rozegrają pierwszy mecz podczas mistrzostw świata w Katarze? Jak nazywa się finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL), będący najważniejszym wydarzeniem sportowym roku w Stanach Zjednoczonych? Jakie miasto jest stolicą Australii? - to tylko kilka pytań, na które poprawnej odpowiedzi musieli udzielić reprezentanci wszystkich szkół gminy Chełmek, biorący udział w trzeciej edycji quizu wiedzy dla uczniów klas VII oraz II-III gimnazjum. Stawką były nie tylko drobne nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. Od zeszłorocznej edycji konkursu statuetka była w posiadaniu uczniów z Bobrka. W tym roku reprezentantom szkoły udało się ją obronić i to właśnie w tej placówce trofeum pozostanie przez kolejny rok.

Czytaj dalej

Młodzieżowa Rada Miejska zaprasza do dzielenia się dobrem

2017.12.13.zbiorkaKosmetyki, słodycze, świąteczne skarpetki, kubki świąteczne, parasolki, sprzęt sportowy i świąteczne upominki – takie i wiele innych rzeczy można podarować wychowankom Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Zbiórkę na ten cel po raz kolejny organizuje Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku we współpracy między innymi z szkołami Gminy Chełmek oraz w połączeniu projektem „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia”. Akcja trwa od 6 do 19 grudnia. Podarki można składać we wszystkich szkołach: w Chełmku, Bobrku i Gorzowie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Czytaj dalej

Trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej powędrowało do Bobrka

2017.06.05.quiz
Którą edycję najsłynniejszego włoskiego wyścigu kolarskiego – Giro d'Italia – obchodziliśmy w tym roku? Jak nazywa się najlepszy strzelec w historii ligi mistrzów ? Na jakim ocenie leżą Malediwy? Jak nazywa się obszar ziemi, otaczający biegun północny?To tylko niektóre pytania, z którymi zmierzyli się reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy podczas drugiego quizu wiedzy dla gimnazjalistów o Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. W tym roku rywalizacja była równie ciekawa. Do ostatniej chwili żadna z drużyn nie mogła być pewna swojego miejsca. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie z Bobrka, którzy rzutem na taśmę o jeden punkt wyprzedzili swoich rówieśników z Gorzowa i to właśnie do nich powędrowało trofeum i pozostanie tam na cały rok.

Czytaj dalej

W świecie dziecka, czyli najmłodsi wspólnie bawili się z Młodzieżową Radą Miejską - fotogaleria

2017.06.01.dzien dziecka
Powoli tradycją staje się, że 1 czerwca każdego roku Plac Reprezentacyjny przy Urzędzie Miejskim w Chełmku wypełnia się uśmiechniętymi młodymi osobami. W tym roku było podobnie za sprawą kolejnej edycji „Dnia Dziecka” z Młodzieżową Radą Miejską w Chełmku. Nie zabrakło gier, konkurencji sportowych, plastycznych i zręcznościowych, były smaczne przekąski oraz wspólna zabawa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wielka dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. W sumie w ciągu pięciogodzinnej imprezy przez plac przewinęło się kilkaset dzieci! Słodką niespodziankę przygotował także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który przekazał dzieciom kosz słodyczy oraz korzystając z okazji życzył pięknego przeżycia czasu młodości. Organizatorami byli: Burmistrz Chełmka, Młodzieżowa Rada Miejska oraz OSP Chełmek.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Dziecka z OSP Chełmek i Młodzieżową Radą Miejską!

2017.05.30.dziendziecka
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmku zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy podczas obchodów Dnia Dziecka 2017! Będą gry i zabawy ruchowe, konkursy, malowanie twarzy, wspólne rysowanie, fotobudka, dmuchańce oraz jak zawsze słodkie przekąski i napoje. Początek zabawy już w najbliższy czwartek 1 czerwca o godzinie 10 na Placu Reprezentacyjnym przy Urzędzie Miejskim w Chełmku. Zachęcamy do udziału! Więcej szczegółów na plakatach.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i spółki gminne:

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M. sp. z o.o.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K. sp. z o.o.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz